Спецпроєкти

Обмеження консульських послуг військовозобов’язаним за кордоном: як це працюватиме?


Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтвердив інформацію про призупинення надання консульських послуг громадянам України призовного віку, які перебувають за кордоном.

За словами Кулеби, в теперішніх умовах головним пріоритетом є боротьба за виживання України.

«Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна», – пояснює міністр закордонних справ.

Він також нагадав, що обов’язок оновлювати свої дані у територіальних центрах комплектування існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію:

«Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, – то так це не працює. Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справделивого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно».

За словами Кулеби, невдовзі МЗС надасть більш детальні розʼяснення щодо подальшого порядку отримання консульських послуг для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах.

Раніше ми повідомляли, як українцям отримати безоплатну правову допомогу на тимчасово окупованих територіях та за кордоном.

Фото з обкладинки: mfa.gov.ua

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь