Спецпроєкти

У Харкові проведуть відкриття виставки фотографій Максима «Далі» Кривцова


В культурному центрі АртAREA (вул.  вулиця Чернишевська, 13, Харків) 10 квітня відкриється виставка «Я поверну собі своє життя». Вона складатиметься з 24 фоторобіт Максима Кривцова і буде доповнена його поезіями.

Офіційне відкриття розпочнеться 10 квітня о 18:30. Під час події охочі зможуть послухати вірші зі збірки «Вірші з бійниці», а також подивитись декілька документальних фільмів.

У грудні 2023 року Максим Кривцов планував виставку своїх фоторобіт із війни в різних закладах Києва. 

«Хочеться, щоб цей військовий простий побут трішки та накладався на побут міста, створюючи єдину картинку», — писав він на своїй сторінці в Facebook.

У розмові між Максимом і кураторкою виставки Дар’єю Криж виникли різні ідеї — від поєднання виставки з поетичними читаннями до зміни фокуса — від малюнку до тексту, де в поєднанні між собою його роботи й поезії отримали б додаткове прочитання.

«За місяць до загибелі Максима, ми спілкувались з ним, обговорюючи формат виставки, експозиційні рішення, разом міркували над тим, як зробити цю фотовиставку об’ємною, нетривіальною, Максим ділився своїм баченням. На жаль, ми не встигли зробити відкриття його першої виставки за життя. І хоч Росія забрала його життя, але Максим “Далі” Кривцов мав в собі те, що неможливо вбити. Рукописи й світлини, відскановані знімки, переписані руками й опубліковані в соцмережах, перечитані уважними очима вірші на сторінках книги. Весь цей доробок промовляє — “Я поверну собі своє життя”», — ділиться Дар’я.

Проєкт, який запрошує відвідати кураторська група, — це сукупне бажання друзів і близьких віддячити, зробити все, щоб Максим зрадів.

Деякі портрети залишились неназваними. Якісь з них Максим Кривцов ілюстрував власними поезіями, тож вони так і йтимуть пліч-о-пліч.

Усі роботи, а також листівки з ілюстраціями українських художників і художниць можна буде придбати. Виручені з продажу робіт кошти передадуть на збереження пам’яті про Максима Кривцова.

Раніше ми повідомляли, що збірка віршів Максима Кривцова очолила топ найпопулярніших книжок за березень у книгарні «Сенс».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь