Спецпроєкти

«Буде тільки краще». У Києві після суспільного резонансу знімуть борди лінії психологічної допомоги «Варто жити»


Минулого тижня фонд Yanina Sokolova’s Fund запустив зовнішню рекламу лінії психологічної допомоги «Варто жити», яка мала б на меті спонукати звертатися за допомогою. Тези бордів були такими «Життя не має сенсу», «Буде лише гірше», «З депресії не вийти». Нижче були контакти гарячої лінії, куди можна зателефонувати людям, що мають подібні думки.

Таку рекламу гостро розкритикували у соцмережах, відзначивши, що вона може лише погіршити депресивний стан.

Засновниця фонду Яніна Соколова відреагувала на критику, відзначивши, що борди у столиці вже починають демонтувати. Також вона перепросила за соціальну рекламу, яка виявилася невдалою.

«Розрахунок нас і наших партнерів, за участі психологів агенції, був на те, що людина, яка прочитає на борді свої ж думки, синхронізує їх з собою і побачить, що вихід є, як написано нижче на борді, набере наших психологів 5522 і отримає допомогу. Втім, ми помилилися. В людей, які нині перебувають у кризових станах, це викликало обурення. Немов ми спонукаємо людей зацементувати свої думки», – зазначила Соколова.

Вона також закликала ділитися в коментарях пропозиціями, що краще було б розмістити на бордах з контактами лінії психологічної допомоги:

«Борди та сітілайти будуть зняті. Вже знімаються. І замінені бордами, які ми робитимемо на основі ваших ідей і пропозицій. Це, напевно, буде перша реклама психологічної допомоги, яку створили самі українці».

В управлінні з питань реклами КМДА та КП «Київреклама» заявили, що реклама фонду не є соціальною, Запитів на її розміщення до нас не надходило, КП «Київреклама» не сприяло у її розміщенні.

«Хоча ми не маємо повноважень втручатися у зміст реклами, проте ми не могли залишитись осторонь ситуації і звернулися до оператора стосовно сумнівних сюжетів. Провокативна реклама вже знята з вулиць міста. Звертаємо увагу, що саме замовник несе відповідальність за інформаційне наповнення реклами», – додали у КП.

Раніше ми повідомляли, що в Україні запустили безкоштовну гарячу лінію юридичної допомоги для ВПО.

Фото: управління з питань реклами КМДА

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь