Спецпроєкти

Довженко-Центр представить на Книжковому Арсеналі добірку власнодруку


У межах XII Книжкового Арсеналу, що триватиме із 30 травня по 2 червня, Музейна крамниця Довженко-Центру на своєму стенді представить добірку українського власнодруку.

У Центрі зазначають, що власнодруком називають некомерційні малотиражні видання, спеціально відходячи від радянського терміну «самвидав», що мало на меті обхід цензурування та існувало в опозиції до «держвидаву» як єдиної форми видавництва.

«Ми інколи будемо звертатися до терміну “зін” (від англійської “zine”, скорочення “magazine” – “журнал” або “fanzine” – журнал, створений прихильниками), яким послуговуються у західній культурі та деякі артисти і автори в Україні», – йдеться у пресрелізі Центру.

Кураторка стенду Довженко-Центру Єлизавета Стужук розповідає про вибір фокусу на власнодруці:

«На минулорічному Книжковому Арсеналі, Довженко-Центр курував стенд “Арткнига”, де окремою секцією були представлені зіни. Увесь рік після того ми співпрацювали з зін-мейкерами та кількома командами незалежних видань, тому вирішили створити і курувати стенд власнодруку на цьогорічному Книжковому Арсеналі”».

На стенді Музейної крамниці Довженко-Центру представлять поетичні збірки, комікси, шаржі, журнали про українське мистецьке поле, артбуки, видання про політику, кіно. Також спеціально для Книжкового Арсеналу Довженко-Центр готує зін про екранізації Михайла Коцюбинського, присвячений 160-річчю письменника.

До 15 травня триває опен-кол для власнодруку. Якщо у вас є ваші зіни, власноруч зроблені артбуки, журнали, листівки, стікери, etc, можна податися за посиланням.

Раніше ми повідомляли, що вийшов перший випуск «Літопису українського дизайну» від Spiilka.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь