Спецпроєкти

Кабмін з 1 червня підвищить ціну на електроенергію для населення – до 4,32 грн/кВт


Кабінет Міністрів України на засіданні 31 травня схвалив підвищення тарифу на електроенергію для населення. Тепер ціна складе 4,32 грн/кВт*год до 30 квітня 2025 року. Про це повідомив міністр енергетики Герман Глущенко за підсумками засідання.

Протягом опалювального періоду (з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки, на рівні 2,64 грн/кВт год (при споживанні ними в цей період до 2000 кВт/год електроенергії на місяць).

«Нічний тариф» (за встановленого двозонного лічильника) складатиме 2,16 грн за кВт*год.

«Підвищення тарифу – це складний, але необхідний крок. Мета – не залишитись без світла, втримати систему. Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі. На жаль, розуміємо, що обстріли об’єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо задіяти усі можливі ресурси», – сказав Галущенко. Він додав, що, якби рф систематично не руйнувала енергетичну інфраструктуру України, тарифи поки що залишились би незмінними.

За  середнього щомісячного споживання електроенергії в обсязі 170 кВт*год платіжка за електроенергію зросте на 285 гривень.

Раніше ми повідомляли, що близько третини українців живуть у бідності.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь