Спецпроєкти

«Калейдоскоп історій. Мистецтво з України»: вийшов перший англомовний курс про українське мистецтво


Державні художні зібрання Дрездена (SKD) спільно з Українським інститутом запустили перший англомовний онлайн-курс «Калейдоскоп історій. Мистецтво з України». Лекції висвітлюють різні аспекти візуальної культури в Україні. 

Ідея створити курс виникла після успішної виставки «Калейдоскоп історій. Українське мистецтво 1912-2023» у дрезденському Альбертінумі. 

Серед лекторів та лекторок курсу: 

  • Оксана Баршинова – заступниця гендиректора з експозиційно-виставкової роботи в Національному художньому музеї України – про основні центри та провідні постаті сучасного мистецтва з кінця 1950-х до початку 1990-х;
  • Лізавета Герман – дослідниця, кураторка та співзасновниця галереї The Naked Room – про мистецтво українських шістдесятників;
  • Іван Козленко – кінознавець та дослідник коледжу Амгерст у США – про українське кіно ХХ століття;
  • Юлія Литвинець – генеральна директорка Національного художнього музею України – про особливу секретну колекцію (1937-1939) музею.
  • Аліса Ложкіна – мистецтвознавиця і кураторка – про жінок у радянському українському наївному мистецтві;
  • Олександра Осадча – докторка філософії та кураторка Музею Харківської школи фотографії – про Харківську школу фотографії;
  • Валерія Шиллер – кураторка та мистецтвознавиця – про сучасне українське мистецтво під час революційних лихоманок.

Лектори пояснюють новітню та сучасну українську культуру через різноманітні феномени складної та бурхливої історії XX і XXI століть, – розповіли автори курсу. 

Всі лекції доступні на YouTube-каналах SKD та Українського інституту.

Раніше ми розповідали, що в Україні запрацював «Архів мистецтва воєнного стану».  Він має стати візуальним джерелом інформації про українське мистецтво під час повномасштабного вторгнення. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь