Спецпроєкти

35 тисяч відвідувачів та понад 160 подій: у Києві завершився «Книжковий Арсенал»


Вчора, 2 червня, у Мистецькому арсеналі завершився ХІІ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Про це повідомляє пресслужба події. 

Подробиці 

«Книжковий арсенал» вдруге відбувся в умовах повномасштабної війни рф проти України. 

В останній вечір фестивалю відбулася музично-поетична подія «Opus Doloris. Багатоголосся» – присвячена загиблим від російської агресії українським письменникам: Вікторії Амеліній, Глібу Бабічу, Володимиру Вакуленку, Олегу Клюфасу, Максиму Кривцову, Ігорю Мисяку, Іллі Чернілевському. 

Цьогоріч на фестивалі відбулося понад 160 подій – дискусії, перфоманси, вистави, кінопокази  концерти, публічні розмови, а також 10 виставкових проєктів і 4 книжкові колекції.

Події фокус-теми, літературної програми, професійної програми, програми для/про дітей та підлітків, спеціальної програми Українського ПЕН та спеціальної програми фестивалю «П’ятий Харків» –  дали змогу учасникам і гостям наблизитись до важливих тем, стати дотичними до формувань нових сенсів та поговорити про досвіди, свої та суспільні, – розповіли організатори. 

Фестиваль тривав 3,5 дні на першому поверсі Старого арсеналу, де свої стенди представили понад 100 українських видавництв та пʼять книгарень. 

Кожна книгарня курувала стенди в певній категорії: Book.ua представила секцію «Художня література, книги англійською мовою»; Readeat – «Художня література»; Сенс – «Нон-фікшн»; Top Comics – «Мальописи»; Книжковий Лев – «Арт-книга».

У 2024-му Книжковий Арсенал започаткував Book Arsenal Fellowship Program — професійну програму, в межах якої Фестиваль відвідали семеро іноземних видавців та агентів з Чехії, Польщі, Данії, Грузії, Німеччини, Греції та Італії. 

Раніше ми повідомляли, що ціллю цьогорічного Книжкового Арсеналу стало  обговорення досвіду: того, що відбувається з українцями та суспільством загалом.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь