Спецпроєкти

Міноборони: у лавах ЗСУ наразі перебуває понад 67 тисяч жінок


На сьогодні кількість жінок у Збройних силах України становить понад 67 тисяч. Про це повідомила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.

Подробиці 

Калмикова розповіла, що змінилося після того, як жінки отримали право обіймати посади у ЗСУ і як Міноборони впроваджує гендерну рівність в армії.

«Наразі у нас в Збройних силах понад 67 тисяч жінок, з яких 19 тисяч – це працівниці, всі інші – це військовослужбовиці», – уточнила Калкмикова.

За її словами, кількість жінок у ЗСУ почала зростати ще з 2014-го, а після 24 лютого 2022-го  ця динаміка значно прискорилася, незважаючи на відсутність мобілізації жінок.

Після зміни законодавства у 2018-му жінки отримали право обіймати посади в ЗСУ та сьогодні вони дедалі частіше обирають в армії професії, які традиційно не вважаються «жіночими».

«На жаль, у нас досі спостерігається проблема із просуванням жінок по службі. Зараз ми шукаємо шляхи, щоб урегулювати це питання», – розповіла Наталія.

У попередньому матеріалі ми розповідали, що Міноборони уклало договори на закупівлю літньої форми та білизни для військовослужбовиць. 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь