Спецпроєкти

МОН змінило умови вступу для бакалаврів, магістрів та аспірантів


1

Міносвіти оновило умови вступу для здобуття ступенів бакалавра, магістра й доктора філософії / доктора мистецтва у 2024-му році. Про це йдеться на сайті відомства. 

Подробиці 

Зазначають, що зміни повʼязані з воєнно-політичною ситуацією у країні. Міносвіти врахувало основні аспекти щодо іспитів, які необхідні для підтвердження високого рівня знань, компетентностей та навичок вступників.

МОН підвищило регіональний коефіцієнт  для закладів вищої освіти, які розташовані у прифронтових і прикордонних областях, на:

  • 1,07 – у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях;
  • 1,04 – у Дніпропетровській і Полтавській областях, а також у Бучанському районі Київської області;
  • 1,00 – інші регіони. 

*Це коефіцієнт, на який множиться конкурсний бал, якщо вступник обирає ЗВО, розташований у певному регіоні. Так держава сприяє тому, щоб вступники рівномірно обирали університети по всій країні. 

Ступінь магістра

Для здобуття ступеня магістра на основі вже здобутого аналогічного ступеня (для другої вищої освіти) вступати можна без ЄВІ та ЄФВВ, а лише за іспитами безпосередньо у закладі освіти. 

Студенти, які здобули ступінь бакалавра у 2024-му, можуть скористатися спеціальними умовами для вступу на магістратуру, якщо вони:

  • зареєстровані та проживають на тимчасово окупованій території;
  • проживають у населених пунктах, де станом на 1 липня 2024 року відбувалися активні бойові дії;
  • проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з такихтериторій після 1 січня 2024 року.

За таких умов вони можуть отримати рекомендацію для зарахування на магістратуру, якщо вступають до того ж закладу вищої освіти, де здобули ступінь бакалавра. Це стосується спеціальностей, що користуються особливою підтримкою.

Якщо ж у закладі вищої освіти немає магістерської програми за обраною спеціальністю, студенти можуть подати документи до будь-якого переміщеного ЗВО або закладу вищої освіти у Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях.

Аспірантура

Відтепер для здобуття ступіня доктора треба скласти ЄВІ у 2024 році з оцінкою за кожний з його компонентів не менше ніж 150 балів. Альтернатива — складений ЄВІ у 2023 році з оцінкою за тест з іноземної мови не менше ніж 130 балів. Сертифікати, що посвідчують знання іноземної мови, цьогоріч не надають доступу до вступу в аспірантуру.

Раніше ми розповідали, що у «Дії» зʼявилися перші документи про освіту – дипломи та шкільні атестати.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь