ОМКФ знімає з ретроспективних та спеціальних програм вісім українських фільмів, дистриб’ютором яких є «Артхаус Трафік». Яка позиція компанії?
Одеський Міжнародний кінофестиваль (ОМКФ), який відбудеться в Києві в липні, знімає з ретроспективних та спеціальних програм вісім українських фільмів, дистриб’ютором яких на території України є компанія «Артхаус Трафік».
Зокрема, з програми зняті:
- «Українські шерифи», реж. Роман Бондарчук
- «Додому», реж. Наріман Алієв
- «Атлантида», реж. Валентин Васянович
- «Погані дороги», реж. Наталка Ворожбит
- «Віктор_Робот», реж. Анатолій Лавренішин
- «Забуті», реж. Дар’я Онищенко
- «Герой мого часу», реж. Тоня Ноябрьова
- «Євродонбас», реж. Корній Грицюк
У Arthouse Traffic пояснюють, що на початку травня цього року ОМКФ звернувся щодо прав на декілька знакових українських картин, на що отримав від «Артхаус Трафік» пропозицію, ідентичну умовам співпраці минулого року.
«Ця пропозиція була відхилена з тим аргументом, що стрічки – українського виробництва, а отже, мають бути показані безкоштовно. “Артхаус Трафік” вважає це знеціненням українських фільмів, адже велика частина програми ретроспектив ОМКФ складається саме з українських картин, і з будь-якої оплати за права на показ більша частина коштів йде українським компаніям-виробникам фільмів», – зазначають в компанії та додають, що після озвучення цієї позиції організатори фестивалю припинили перемовини.
26 червня «Артхаус Трафік» дізналися про включення восьми фільмів, права на які були передані продюсерами нам як компанії-дистрибутору і звернулися до організаторів із закликом повернутися у правове поле.
«Натомість ОМКФ в односторонньому порядку зняв фільми з програми, не намагаючись розв’язати питання перемовинами й почав вести дифамаційну кампанію із публічними звинуваченнями на адресу нашої компанії», – пояснюють в компанії.
«Артхаус Трафік» зазначає, що має тривалий досвід співпраці з ОМКФ і не один рік укладали угоди про покази як іноземних, так й українських стрічок в межах фестивалю. До прикладу, минулого року ОМКФ отримав права на покази 27 фільмів від компанії. Крім того, додають, що ОМКФ продає квитки і абонементи, отже, «не є благодійним волонтерським проєктом, а оплата ліцензійних прав є символічною з точки зору заявлених бюджетів».
«Пропонуємо організаторам ОМКФ повернутися в правове поле, не вдаватися до маніпуляцій і вирішувати суперечки шляхом робочої комунікації», – підсумовує компанія в заяві.
Раніше ми повідомляли, що Мстислава Чернова запросили стати членом Американської кіноакадемії.