Спецпроєкти

Президент підписав закон про штрафи за сексуальні домагання та насильство за ознакою статі


Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 8329, який передбачає покарання за сексуальне домагання й насильство за ознакою статі. Закон набере чинності за шість місяців з дня його опублікування. Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

Подробиці 

Законопроєкт вносить зміни до Кодексу про адміністративні порушення з огляду на ратифікацію Стамбульської конвенції та чітко визначає поняття «сексуальні домагання» з юридичною відповідальністю за їх здійснення.

Закон передбачає: 

  • штрафи, громадські або виправні роботи за вчинення насильства за ознакою статі. 

Відтепер кривдника не можна буде звільнити від відповідальності через малозначність факту насильства.

Що таке Стамбульська конвенція?

Це міжнародна угода Ради Європи щодо протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству. Документ захищає права дівчат та жінок, які потерпають від домашнього насильства та дискримінації.

В Україні Стамбульську конвенцію ратифікували у червні 2022 року. Перша спроба ратифікації Стамбульської конвенції в Україні датується 2016 роком, але тоді депутати не підтримали її.

У 2020-му петиція з вимогою ратифікувати Конвенцію до президента Володимира Зеленського набрала необхідні 25 тисяч голосів. Зеленський заявив, що підтримує ратифікацію.

Раніше ми повідомляли, що Президент Зеленський 17 червня підписав законопроєкт №10265 про єдину роумінгову систему з Європейським Союзом.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь