Спецпроєкти

У Києві відбудеться другий фестиваль «Протасів Яр» імені Романа Ратушного – програма


1

У суботу, 15 червня, у столиці розпочнеться другий фестиваль «Протасів Яр», присвячений пам’яті загиблого громадського активіста та військового Романа Ратушного.

Подробиці 

За словами організаторів, мета фестивалю – поширення ідеї громадського активізму, що завдяки зусиллю однієї людини або невеликої групи можна змінити власний район, місто та всю Україну.

Протягом літа проведуть чотири дні фестивалю.

Перший день пройде під назвою «Повернення держави».

Фестиваль почнеться о 15 годині за участі письменниці Світлани Поваляєвої, журналістки Мирослави Барчук, голови ГО «Захистимо Протасів яр» Юлі Бартле та представника фонду «Відродження» Григорія Барана. 

У перший день відбудуться дискусії:

  • «Повернення територій, земель: досвід місцевих громад»

Учасниці: Марина Чижова та Аеліта Горбунова, херсонська ініціатива «Книги в укритті», Крістіна Шевченко, директорка ГО «Ініціативна молодь українського Нью-Йорка», Олена Довгополова, архітекторка INAKSHI architects, Юлія Бартле.

  • «Війна і повернення свого» за участі письменниці Катерини Калитко, журналіста Богдана Логвиненка та художниці Олени Зарецької.

Також лекцію «Повернення мистецтва, вкраденого росіянами: що робити зараз» прочитає соціолог культури Богдан-Олег Горобчук.

Ввечері, в Інституті біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, відбудуться виступи гуртів KURBASY та NAZVA, а також пройдуть поетичні читання Катерини Калитко та Світлани Поваляєвої.

Фестиваль «Протасів Яр» пам’яті Романа Ратушного заснували минулого року ГО «Захистимо Протасів Яр» та громада «Відродження». 

Раніше ми повідомляли, що депутати Київради проголосували за присвоєння заказнику «Протасів Яр» імені Романа Ратушного. Роман Ратушний був очільником ГО «Захистимо Протасів Яр», яка продовжила свою діяльність після його смерті. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь