Спецпроєкти

У США заборонили продаж антивірусного програмного забезпечення Kaspersky через зв’язки з рф


Адміністрація Джо Байдена заборонила російській компанії з кібербезпеки Kaspersky надавати свої популярні антивірусні продукти в США через загрозу національній безпеці. Про це повідомляє The Guardian.

«Касперський більше не зможе продавати своє програмне забезпечення в Сполучених Штатах або надавати оновлення програмного забезпечення, яке вже використовується», — йдеться в заяві Міністерства торгівлі.

Таке рішення ухвалили після розслідування, яке виявило, що діяльність Kaspersky в США становить загрозу національній безпеці через можливості російського уряду впливати на компанію.

Міністр торгівлі США Джина Раймондо зазначила: «росія неодноразово доводила, що вона має можливість і намір використовувати російські компанії, як-от “Лабораторія Касперського”, для збору та використання конфіденційної інформації США».

У заяві для AFP представники Kaspersky зазначили, що Міністерство торгівлі прийняло своє рішення на основі поточної геополітичної ситуації та теоретичних занепокоєнь, і пообіцяли використовувати всі доступні законом варіанти для збереження своїх операцій і відносин.

«Касперський не займається діяльністю, яка загрожує національній безпеці США, і, по суті, зробив значний внесок, звітуючи та захищаючи від різноманітних загрозливих суб’єктів, які націлені на інтереси та союзників США», — заявили в компанії.

Цей крок став першим подібним заходом після указу, виданого під час президентства Дональда Трампа, який надав Міністерству торгівлі повноваження розслідувати, чи становлять певні компанії ризик для національної безпеки.

Хоча штаб-квартира Kaspersky знаходиться у москві, компанія має представництва в 31 країні світу, обслуговуючи понад 400 мільйонів користувачів і 270 000 корпоративних клієнтів у більш ніж 200 країнах, повідомляє Міністерство торгівлі.

Окрім заборони продажу антивірусного програмного забезпечення Kaspersky, Міністерство торгівлі також додало три пов’язані з компанією організації до списку тих, що становлять загрозу національній безпеці через їхню співпрацю з російськими військовими та розвідувальними органами.

Міністерство торгівлі закликало користувачів переходити на нових постачальників, хоча його рішення не забороняє використання програмного забезпечення тим, хто вирішить його залишити.

Kaspersky дозволено продовжувати певні операції в США, включно з наданням оновлень антивірусу, до 29 вересня цього року, щоб мінімізувати незручності для споживачів і компаній та дати їм час знайти альтернативи.

Раніше ми повідомляли, що Україна посідає друге місце за кількістю AI-компаній в Центральній та Східній Європі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь