Спецпроєкти

Як змінився бюджет українців на купівлю та оренду житла: результати опитування DIM.RIA


Український маркетплейс нерухомості DIM.RIA провів опитування серед близько 1000 українців, щоб з’ясувати їхні плани та побажання щодо бюджету на купівлю та оренду житла. Результати показали, що середній бюджет на купівлю нерухомості зріс, а орендарі стали економити більше порівняно з даними за 2022-2023 роки.

Українці поступово повертаються з-за кордону та інших регіонів до своїх рідних міст: 76% опитаних тепер перебувають вдома, порівняно з 65% у 2022 році та 70% у 2023 році.

Серед опитаних користувачів маркетплейсу майже третина планує купити власне житло. Основні причини для цього – бажання змінити орендоване житло на власне (36%) та змінити місце проживання (33%). Найбільший попит мають квартири на вторинному ринку, за ними йдуть новобудови, приватні будинки на вторинному ринку та новозбудовані будинки. Смарт-квартири у 2024 році обирають найменше.

Цьогоріч середній бюджет на купівлю власного житла зріс майже на $5 тисяч порівняно з минулим роком. Найбільше українці планують витратити від $30 до $50 тисяч, а також значно збільшилася кількість тих, хто планує купити житло за $50-80 тисяч.

Уподобання в оренді житла збігаються з планами на купівлю: найпопулярнішими залишаються квартири на вторинному ринку, новобудови та приватні будинки.

Сума, яку українці готові платити за оренду, в середньому знизилася на 700 грн за останній рік. Найбільше опитаних шукають житло вартістю до 10 тисяч грн на місяць. Однак, 41% людей стикаються з труднощами під час пошуку житла в межах свого бюджету. Наступною поширеною проблемою є пошук житла, де можна проживати з домашніми улюбленцями.

Серед головних пріоритетів при виборі житла для купівлі чи оренди – доступна ціна, стан об’єкта, площа та зручність розташування. Наявність паркомісць важлива для тих, хто планує купити житло, а наявність укриття є більш актуальною для орендарів.

Співпраця з рієлторами цікавить менше половини всіх опитаних. Водночас, така співпраця більш актуальна для тих, хто шукає житло для купівлі чи оренди, ніж для власників, які планують здавати або продавати свої об’єкти.

Раніше ми повідомляли, скільки українці витрачають на оренду квартир в різних містах.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь