Спецпроєкти

На Київщині почали відбудову житлових будинків за рахунок міжнародної допомоги


В Іванкові, Михайлівці та Ірпені розпочалося будівництво осель для родин, житло яких було зруйновано внаслідок військових дій країни-агресора. Через відсутність потрібних документів для компенсації від держави на відбудову залучили одну з найбільших світових будівельних компаній.

Спільний проєкт CEMARK та БФ «Район № 1» спрямований на підтримку родин, які не можуть отримати компенсацію від держави через брак документів. Багато людей не встигли або не змогли оформити всі дозволи через непрості та дороговартісні процедури, пояснює Андрій Тітаренко, співзасновник БФ «Район № 1»:

«Вибір сімей відбувався ретельно, з урахуванням їхніх потреб та обставин. Наша мета — забезпечити людей гідним житлом та створити умови для повернення до нормального життя»

З 2022 року організація відбудувала понад 200 осель українцям, у тому числі на прифронтових територіях

Для реалізації проєкту обрали модульно-блочну технологію. Готові залізобетонні модулі збиратимуться на ділянках родин за принципом конструктора.

Збирання каркасу осель займе кілька діб, а кошторис буде в 1,5 рази нижче за будівництво цегляного аналогу. Заїхати у домівки з ремонтом сімʼї зможуть за лічені місяці.

«Модульно-блочне будівництво широко розповсюджене у скандинавських країнах. За цією технологією будують і житло, і соціальні обʼєкти: школи, дитячі садочки, лікарні. Через високий попит у регіоні, модульно-блочні конструкції виробляють заводи CRH в Данії. Завдяки цій технології можна швидко та ефективно відбудовувати житло українцям, що втратили домівки через війну», — зазначив директор зі стратегії та розвитку CEMARK, групи компаній CRH в Україні, Михайло Бечкало.

Раніше ми повідомляли, що обгорілі книжки «Фактор-друку» експонують у Швеції.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь