Спецпроєкти

Запобігти харчовим отруєнням. Які продукти краще (не) купувати у спеку і як їх правильно зберігати?


Директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург пояснює, які продукти краще обирати влітку і як їх зберігати та готувати, щоб запобігти харчовим отруєнням.

За словами Гінзбург, найчастіше влітку звертаються до лікарів з ботулізмом, ротавірусом, дизентерією, сальмонельозом, гепатитом А. Ці хвороби активізуються через високу температуру повітря, «розквіт» стихійної торгівлі, неналежне дотримання правил особистої гігієні та зберігання продуктів харчування.

Такоє ситуацію ускладнюють систематичні відключення електроенергії. За даними ДУ «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ», захворюваність на гострі кишкові інфекції за шість місяців 2024 року зросла на 23% порівняно з таким самим періодом 2023-го. 60% усіх хворих – діти.

Щоб запобігти кишково-шлунковим інфекціям:

  • варто купляти продукти лише в офіційних центрах продажу, де дотримуються норм і термінів зберігання. Особливо коли йдеться про в’ялену чи слабосолену рибу, консерви, молочні продукти і навіть морозиво,
  • слід бути уважним і під час власних заготовок: гриби, овочі та ягоди можуть містити ботулінічні палички або спори, тож необхідно ретельно промивати їх у кількох водах перед закруткою,
  • сирі овочі та фрукти також слід добре мити під проточною водою,
  • ретельно мити руки з милом перед приготуванням і вживанням страв,
  • не пити сиру воду – замість неї кип’ячену або бутильовану,
  • купувати продукти, що швидко псуються, на один прийом, перевіряти цю їжу після зберігання в холодильнику – чи залишилася вона придатною для вживання.

Як розпізнати кишкову інфекцію і що робити, якщо підозрюєте її у себе?

Серед симптомів: головний біль, нудота, блювання, діарея, слабкість, сухість у роті, пелена перед очима або інші різкі порушення зору (притаманні ботулізму). Температура може бути високою, але її може не бути взагалі.

За перших ознак захворювання потрібно негайно звернутись до медиків. Якщо ваш лікар не на зв’язку, телефонуйте у службу «Порада лікаря по телефону» за номерами 15-83 або 044-235-01-01. У разі дуже поганого самопочуття, високої температури, судом викликайте 103.

Раніше ми пояснювали, що робити, якщо людина впала на колії в метро.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь