Спецпроєкти

Шість українських стрічок покажуть на кінофестивалі у Люксембурзі. Серед них – «Мирні люди» та Zinema


1

На кінофестивалі Central and Eastern European Film Festival (Cineast) у Люксембурзі покажуть шість українських фільмів. Про це повідомляє Держкіно.

Серед стрічок:

За сюжетом провінційна шкільна вчителька, прагнучи врятувати свою родину від розпаду та кредитів, вмовляє чоловіка і дітей підписатися на державну програму з євроінтеграції «Уроки толерантності». За умовами програми родина має на певний час оселити в себе вдома ЛГБТ-представника/-цю й активіста/-ку. Тепер консервативні родичі  вимушені боротись із власною гомофобією. 

Фільм зняли за однойменною повістю музиканта Кузьми Скрябіна. Події фільму відбуваються у 1990-х роках. За три дні до запланованого концерту співак-початківець разом зі своїм другом Бартом вирушає до Берліна, де хоче обміняти стару радянську автівку на новий Mercedez. 

  • «Порцелянова війна» режисера Слави Леонтьєва – секція Cinèdocs

Фільм розповідає історію трьох українських художників: Слави Леонтьєва, його дружини Ані Стасенко та їхнього друга Андрія Стефанова. Вони залишалися у Харкові, що з першого дня повномасштабного вторгнення опинився під постійними ракетними обстрілами.

  • Zinema Корнія Грицюка – секція Cinèdocs

Це повнометражний документальний фільм, який має на меті дослідити пропаганду, ксенофобію та шовінізм в російському кінематографі від 1990-х і до сьогодні.

«Пісні землі, що повільно горить» охоплює два роки великої війни: «від масової евакуації на початку вторгнення до поступового занурення в буденну воєнну реальність». За словами авторів, стрічка досліджує питання нормалізації досвідів війни у суспільстві та його трансформацію, розповідаючи про людей, їхній досвід та окремі явища російсько-української війни.

Фільм складається з перехоплених розмов росіян та пейзажів українських міст та сіл, що постраждали від війни. З початку повномасштабного вторгнення українські спецслужби опублікували сотні перехоплених телефонних дзвінків російських військових.

Окрім показів фільмів, у межах фестивалю відбудуться лекції, майстеркласи та зустрічі за участі 30 провідних фахівців кінематографії з різних європейських країн.

CinEast (ciné-East) — кінофестиваль країн Центральної та Східної Європи в Люксембурзі. Проводиться щорічно у жовтні з 2008 року.

Цьогоріч фестиваль відбудеться з 3 до 20 жовтня.

Раніше ми розповідали, що чотири українські фільми покажуть на найбільшому у світі фестивалі документального кіно в Амстердамі. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь