Спецпроєкти

Стрічка Дениса Тарасова «БожеВільні» здобула головну нагороду в повнометражному конкурсі OKO GLOBAL


На україно-болгарському кінофестивалі ОКО — International Ethnographic Film Festival стрічка Дениса Тарасова «БожеВільні» здобула головну нагороду в повнометражному конкурсі — OKO GLOBAL. Про це організатори фестивалю повідомили у Facebook 16 листопада.

Режисер фільму отримав приз у розмірі 1000 євро, фестивальний трофей та диплом.

Спеціальний приз журі за найкращу етнографічну репрезентацію дістався стрічці «Моя Озерна» польської режисерки Каріни Бедковської.

Найкращим повнометражним нонфікшн-фільмом журі визнало «KIX» угорського режисера Давида Микулана.

Приз за найкращий повнометражний ігровий фільм отримала стрічка «Сім благословень» ізраїльської режисерки Аєлет Менахемі.

Журі також відзначило такі роботи:

  • «Архів майбутнього» режисера Йорга Бюргера — за високу естетику кадру та акцент на важливості наукової діяльності, зокрема архівування.
  • «БожеВільні» — за унікальний візуальний стиль, що занурює глядача в епоху тоталітаризму. Окремо нагороджені оператор-постановник Євгеній Кірєєв та художник-постановник Іван Тищенко.

Про фільм «БожеВільні»

Події фільму розгортаються у 1970-х роках. Головний герой Андрій Довженко (його грає Костянтин Темляк) — молода та волелюбна творча людина, яка стикається з жорстокою реальністю радянської системи репресій.

Андрій дізнається, що замість в’язниць людей, звинувачених у «антирадянській діяльності», часто відправляли до спеціалізованих психіатричних лікарень. Там їм діагностували вигадану хворобу — «млявоплинну шизофренію», сфабриковану у кабінетах КДБ.

Раніше ми повідомляли, що у HBO розповіли, коли стартують знімання третього сезону «Ейфорії»

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь