Спецпроєкти

У Королівському замку Варшави відкрилася виставка картин з музею Ханенків


1

У Королівському замку Варшави стартувала виставка творів європейського мистецтва з Національного музею імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Подробиці 

Експозиція включає 37 робіт, серед яких твори італійських, іспанських, французьких та фламандських художників, а також кілька експонатів, пов’язаних із польською історією. Це перший випадок, коли така значна частина колекції демонструється за межами України.

«Ми дуже вдячні дирекції музею Ханенків і владі України за довіру. Надіслати свій найцінніший скарб на збереження — це величезний крок», — зазначила директорка Королівського замку Малґожата Омілановська-Кільянчик.

Серед представлених робіт – шедеври таких майстрів, як Рубенс, Беллот і Верне. Особливий інтерес польської публіки викликає портрет останнього короля Речі Посполитої Станіслава Августа Понятовського, створений незадовго до його смерті. Донедавна ця робота вважалася втраченою.

Організація виставки стала можливою завдяки міжнародній співпраці музеїв, що розпочалася після повномасштабного вторгнення росії в Україну. У березні 2022 року Королівський замок запропонував допомогу київському музею, ставши символом підтримки та солідарності.

Хоча будівля музею Ханенків постраждала від російських обстрілів восени 2022 року, колекцію вдалося зберегти завдяки своєчасній евакуації. У 2023 році частина експонатів була передана до Варшави для реставрації та тимчасового зберігання. Польські реставратори майже рік працювали над відновленням предметів, зокрема венеціанського портшезу XVIII–XIX століть та декоративної скрині кассоне.

Виставка триватиме до кінця березня 2025 року, після чого експонати повернуться до Києва. Наразі частина колекції також зберігається у музеях Вільнюса та Лувру. 

У цьому році роботи з музею Ханенків також планують представити у Ґаазі та Кельні.

Раніше ми розповідали, що музей Ханенків отримав нагороду від Міжнародного комітету музеїв і колекцій сучасного мистецтва. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь