Понад половина українців вважає, що боротьба з корупцією дає результати — КМІС
56% українців помічають позитивні зрушення у боротьбі з корупцією, тоді як 40% досі вважають Україну «безнадійно корумпованою». Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
Подробиці
Для порівняння: у 2024 році погляди українців розділилися майже порівну — 48% вважали, що ситуація покращується, і 47% були песимістичними.
Лише 8% опитаних переконані, що владу не слід критикувати під час війни. Натомість 90% підтримують необхідність критики — із них:
- 58% — за виважену й конструктивну,
- 32% — за жорстку та безкомпромісну. Серед тих, хто вважає Україну безнадійно корумпованою, більшість (54%) також виступають за помірковану або конструктивну критику.
Опитування провели з 19 вересня до 5 жовтня 2025 року методом телефонних інтерв’ю. Участь взяли 1008 респондентів із регіонів, що контролюються урядом України. Максимальна похибка — близько 4,1%.
Раніше ми розповідали, скільки українців, які мігрували в ЄС, хотіли б повернутися додому – дані Gradus Research.