83k

  • Be in trend
  • Життя
  • Культура
  • Люди
  • Тести
  • Be in tech
  • Я_і_tech
  • держ_tech
  • Tech_світ
  • BIT Video
  • Колонки
Спецпроєкти
Партнерські
  1. BIT.UA
  2. Блоги
  3. Олександр Педан
  4. Більше, ніж знання. П’ять переваг, які дає навчання навіть в умовах війни – колонка Олександр Педана

Більше, ніж знання. П’ять переваг, які дає навчання навіть в умовах війни – колонка Олександр Педана

Колонка Культура

SHARE TWEET POCKET

Олександр Педан

шоумен, телеведучий, співзасновник pedan|buro

У перші тижні повномасштабного вторгнення ми всі перебували в стані заціпеніння. Але якщо нам, дорослим, доводилося приймати рішення, якось діяти, то відволікти дітей було неможливо. Я пригадую по своїй старшій доньці, Лері. Зараз вона першокурсниця, але на початку повномасштабного вторгнення тільки готувалася до вступу. Лера страшенно стресувала, і відволікти її від новин було неможливо. Але коли відновилося навчання, навіть онлайн, з’явилася чіткість щодо НМТ та вступної кампанії, донька заспокоїлася й навіть більш спокійно реагувала на повітряні тривоги. Тому освіта навіть в умовах війни дає більше, ніж знання, а саме:

Навчання – це про стабільність

Рутина рятує від стресу. Коли все йде шкереберть, важливо щоденно робити речі, які дають нашому життю стабільність. У випадку дітей цією рутиною є навчання. Навіть якщо сьогодні урок скасували через повітряну тривогу, математику все одно треба здати. Дитина робить те, що їй добре знайоме – розгортає книжку, фокусує свою увагу на цифрах і формулах, розв’язує задачі. І ця рутинна робота допомагає психіці впоратися зі стресом, тим паче викликаним війною.

 Навчання – це про соціалізацію

Раніше я й уявити не міг, що вчитися та працювати можна буде дистанційно. Але через пандемію, а тепер ще й повномасштабну війну, ми опанували цю навичку. Однак як би багато часу ми не проводили у своїх гаджетах за переписками, людям потрібні люди, живе спілкування.

У школах діти соціалізуються, вчаться поводитися в колективах. Безумовно, у сьогоднішніх умовах я розділяю страхи батьків за безпеку дітей. Тому кожна сім’я повинна обрати зручний для себе формат навчання – онлайн, офлайн чи змішаний. Але особисто я зрозумів, що дітям подекуди в школах набагато безпечніше.

Ми зараз із командою активно їздимо Україною із «НеЛекціями» для учнів. Це інтерактивні зустрічі зі школярами України, які ми реалізуємо в межах ініціативи ЮНІСЕФ «Спільно до навчання». Під час наших заходів трапляються повітряні тривоги, і в якому місті ми б не були, вчителі всі як один організовують дітей і відводять в укриття. Тому в навчальних закладах із цим все чітко.

Інша справа, коли дитина навчається онлайн: чи спуститься вона в укриття самостійно? Але це рішення, повторюся, батьки повинні ухвалити самостійно. У цьому випадку йдеться про те, що дітям критично необхідне спілкування з однолітками. Їм необхідно елементарно поділитися своїми хвилюваннями про війну та знайти однодумців.

Навчання – це про активність та спорт

Продовжуючи тему онлайн навчання, можу сказати, що зараз навіть вчителі фізкультури адаптувалися до нього й проводять свої уроки в зумах чи мітах. І це безумовно величезний плюс! Тому що спорт на уроках фізкультури зменшує рівень кортизолу, гормону стресу, покращує фізичний та емоційний стан дитини.

Пригадав одну веселу історію. Під час «НеЛекції» в одному з міст я запитав в учнів, що таке стрес. Встала дівчинка і відповіла: «Стрес – це коли півтори години чекаєш на квест» (сміється). Щоб ви розуміли, після «НеЛекцій» у нас був запланований квест, на якому учні рухаються, бігають, розгадують різні задачі. Тому це чергова ознака того, що дітям потрібні активності.

Навчання – це про дисципліну

У школах чи університетах наші діти не лише отримують знання, насправді вони вчаться вчитися. Бо це їм доведеться робити все життя – тренувати свій мозок. Вони починають усвідомлювати, що потрібно докладати зусиль, аби отримати хорошу оцінку, а високі оцінки дають змогу вступити на державну форму навчання, а диплом із відзнакою – знайти класну роботу. І навіть якщо на якомусь з етапів щось вдається неідеально – не проблема, головне – завжди докладати зусиль.

Навчання – це про патріотизм

У нас була ситуація, коли знову ж таки під час наших «НеЛекцій» у Львові почалася повітряна тривога. Ми організовано попрямували в укриття, де продовжили захід. І вже майже наприкінці зникло світло, але діти не розгубилися. Вони увімкнули ліхтарики на телефонах і почали співати пісень. 90% із них були патріотичні!

Саме у школах діти вчать українську мову, історію та літературу, вони дізнаються більше про пропаганду та як її розпізнати, вони заряджаються одне від одного цим морально-патріотичним духом. І це сьогодні дуже важливо, щоб діти любили свою країну. Бо за ними майбутнє!

Думка редакції може не збігатися з думкою автора колонки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Поділитися: SHARE  TWEET  POCKET 
Наші колумністи
Сергій Ніжинський
Експерт з гендерних питань, заступник Міністра соціальної політики 2019-2020 рр
Андрій Дехтяр
СЕО компанії Rozdoum
Ольга Семенова
юристка, адвокатка
Ігор Сироватко
керівник департаменту клієнтського сервісу OLX в Україні та Центральній Азії
Ми в Телеграмі
підписуйтесь
  • Життя
  • Секс
  • Люди
  • Тести
  • Я_і_tech
  • держ_tech
  • Tech_світ
  • Карта сайту
  • Про bit.ua
МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
83k

bit.ua - медіа про життя як воно є і технології, що на нього впливають. Все на одній платформі: я і tech. наукпоп. культура. секс. соціальні проєкти. тести. Використання матеріалів bit.ua можливе тільки з активним посиланням на сайт bit.ua.
Редакція: editor@bit.ua Щодо реклами звертайтеся за телефоном +38 063 292 5877 (+ Telegram) або пишіть на пошту adv@bit.ua. Медіа-кіт за посиланням. Наші спецпроєкти можна переглянути тут.
Розробка сайту Партнер по SEO Netpeak
curved-arrows Created with Sketch. більше новин