Cпецпроєкти

Досить дарувати свої гроші, або Як не допомогти тим, кому допомога не потрібна

Останні кілька років провідні фонди країни намагаються виховувати серед українців культуру благодійности. Але тим часом люди продовжують, навіть не розбираючись, перераховувати свої гроші на банківські картки тих, хто планує придбати нову автівку, замість лікування донечки, бо донечки може навіть не існувати.

Непоодинокі випадки, коли користувачі читають слізну історію на Facebook, де батьки або псевдоволонтери вкрай терміново шукають величезну суму на лікування дитини. Чуйність завжди була сильною стороною українців, тому перекази на картку летять швидше, ніж запроваджують нові локдауни.

А потім сторінка батьків, принаймні за легендою, вони ними були, із соцмережі різко зникає. От і все. Саме за таким сценарієм часто зловмисники отримують гроші на кишенькові витрати, а чуйні люди із соцмереж надовго розчаровуються у благодійності.

Є інший сценарій, ще більш жорстокий. Ви можете натрапити на збір дитині, яка справді потребує допомоги, там навіть будуть документи про необхідність лікування, але жодної гривні цій малечі так і не дістанеться. Бо шахраї просто вкрали дані, фото та медичні висновки й почали, прикриваючись ними, набивати власні кишені.

Це не повний перелік оман, на які можна натрапити в мережі. Ще бувають збори, сума яких не відповідає реальній потребі, тому що батьки замість більш доступного лікування в Україні обирають вкрай дороге, але закордоном, хоча тут буде і швидше, і дешевше.

Коли ви купуєте алкоголь, вважаєте абсолютно нормальним, якщо у вас просять документи. Так само нормально просити документи, коли ви хочете комусь допомогти. Ваші гроші — ваша відповідальність.

Згідно з опитуваннями, 23% українців не довіряють благодійним фондам, хоча саме ті є гарантами того, що ваші гроші буде витрачено за призначенням і вони справді дійдуть до адресата. Якщо ви хочете допомогти, то краще робити це через перевірені благодійні організації.

Як випадково не подарувати свої гроші? Усе просто:

  • почитайте відгуки про фонд в інтернеті. Не варто довіряти тим, у кого немає репутації;
  • перевіряйте наявність документів у кожному зборі, який підтримуєте;
  • подивіться, чи є звіти на вже зібраних проєктах;
  • якщо у вас є запитання – не соромтеся їх ставити. Прозорі фонди завжди відкриті до комунікації;
  • довіряйте тим, кого можна перевірити.

Альтернативою складного вибору є платформа dobro.ua — це місце, де зібрані проєкти від 196 перевірених благодійних фондів та ініціатив, тут усі 100% зібраних коштів потрапляють до адресата допомоги, без жодних комісій і відсотків, а кожен із проєктів має усі необхідні документи, що гарантує справжність кожної історії.
Щоб нагадати, що допомагати теж треба відповідально, команда dobro.ua разом зі своєю амбасадоркою телеведучою Надією Матвєєвою створили соціальний ролик, який укотре нагадує, що ваші гроші не подарунок.

«Я засуджую шахраїв, які намагаються нажитися на людському горі, але ви самі вирішуєте, кому довіряти, а кому — ні. Перевіряйте тих, кому хочете допомогти, якщо не хочете, щоб вас ошукали. Надійною альтернативою зборів у скриньки та на банківські картки давно стали благодійні фонди, на платформі dobro.ua таких 196. Реальні історії, справжні документи й кожна гривня на добрі справи. Допомагайте безпечно», – коментує телеведуча Надія Матвєєва.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора колонки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Наші колумністи
Гаррі Андреасян
СЕО Doc.ua
Пані М.
блогерка
Наталія Пірак
засновниця Fly_Academy
Сергій Бобровський
керівник наукової групи UPEA
Ми в Телеграмі
підписуйтесь