83k

  • Be in trend
  • Життя
  • Культура
  • Люди
  • Тести
  • Be in tech
  • Я_і_tech
  • держ_tech
  • Tech_світ
  • BIT Video
  • Колонки
Спецпроєкти
Партнерські
  1. BIT.UA
  2. Блоги
  3. Світлана Павелецька
  4. Врятувати планету. Книжки для дітей про клімат й екозвички

Врятувати планету. Книжки для дітей про клімат й екозвички

Колонка Культура

SHARE TWEET POCKET Читайте эту статью на русском
Авторка

Світлана Павелецька

співзасновниця видавництва #книголав та СЕО Інституту когнітивного моделювання

А ви знаєте, що 2021 рік був найтеплішим роком із рекордною спекою в деяких частинах світу? І що торік зросла кількість газів, які нагрівають нашу планету? Кліматична криза – не вигадка, а серйозний виклик сучасного світу. Як бути? Щонайменше, не використовувати пластикові пакети, їсти менше бургерів, це ще й для здоров’я корисно. А як про це розповісти дітям? Підібрала кілька видань, які доступно та цікаво розповідають про Землю, про клімат і кліматичні зміни та про те, що кожен може зробити вже сьогодні, щоб подбати про навколишній світ. 

«Планета Земля». Рут Сімонс, студія «Бомболенд»

Почну з книжки, яка розповідає про нашу планету та про те, які секрети вона в собі приховує. Чи знали ви, як формуються льодовики, що відбувається на дні океанів? Хто ховається в печерах? Або чому вивергаються вулкани? Це видання, яке є водночас артоб’єктом із паперу, відкриває цікавезні факти про Землю і точно здивує навіть дорослих читачів. Тут інформація про те, що назовні – про гори, льодовики, пустелі, річки та озера, густі джунглі; про те, що під поверхнею – сплетіння печер, яскраві самоцвіти, які виблискують у скелях; про те, що всередині Землі. Ця книжка, щоб полюбити нашу планету.

детские книги о климате

«100 фактів про планету Земля» Джером Мартін, Дарран Стоббарт, Еліс Джеймс, Том Мамбрей

Ця книжка із серії пізнавальних видань для школярів, і її особливість у формі подачі інформації – через яскраві кольорові ілюстрації та дивовижні факти, які запам’ятовуються. Наприклад, як пояснити про шкоду від пластикових пакетів? Автори розповідають історію про кита, якого викинуло на узбережжя Іспанії у 2018 році, у його шлунку знайшли 30 кг пластику та цілу купу речей, які виготовила людина. Або чи знаєте ви, через що утворилась озонова діра та чому вона затяглася? І чи цікаво, які костюми знадобляться людині, якщо температура повітря зростатиме надалі? Але в цій книжці не лише про унікальність нашої планети, а й про загрози, зокрема від людської діяльності, а також про те, що робити, щоб вона вціліла. 

«Клімат для початківців» Енді Прентіс та Едді Рейнольдс 

А ось тут уже докладніше й не менш цікаво йдеться про кліматичну кризу – чому вона виникла, яка роль людини в цьому процесі, хто її досліджує і на чию інформацію звертати увагу найперше. Протягом усієї книжки відповіді на ці запитання шукатиме й розповідатиме дівчинка Дані, вона екоактивістка, докладно вивчає цю проблему, спілкується з вченими-кліматологами й не тільки, а зараз перед нею стоїть одне з найважчих завдань: переконати брата й тата, що кліматична криза – це серйозно, і їм слід дещо змінити свою поведінку, щоб допомогти планеті. Вона пояснює про шкідливий двоокис вуглецю і через що він збільшується та інші шкідливі гази, чому стає тепліше та що це не ок. А ще Дані розповідає про ІРСС, міжнародну організацію, яка надає всім урядам незалежні наукові дані про причини змін клімату, а також прогнози на майбутнє. Але найважливіше, у Дані є план, як діяти. Хороша новина – кожен із нас може щось змінити на краще, погана – нам слід мотивувати всіх діяти разом.  

полезные книги для детей

«У міста є Я» Ірина Озимок

Українські автори теж пишуть на цю тему. У яскравому, ілюстрованому виданні Ірини Озимок «У міста є Я» – багато цікавих історій, як бути відповідальним жителем міста й планети та як малими зусиллями виробити в собі екозвички. Наприклад, приймати душ поки триває улюблена пісня. Авторка перед тим пояснює, звідки береться вода в трубах, що це ресурс, який закінчується, і до 2030 його може стати менше, ніж потребують люди. А ви знали, що на виробництво однієї пари джинсів потрібно 10 000 води? Тому старий одяг слід здавати на перероблення. А чи знаєте ви, що у світі є zero waste міста, де всі жителі намагаються уникати утворення сміття? Як це зробити? Відмовитися від поліетиленових пакетів, користуватися багаторазовим посудом, сортувати сміття й обов’язково прибирати за своїм собакою. У книжці багато прикладів, як у різних містах світу турбуються про чистоту та економію природних ресурсів. Наприклад, в’їзд до Парижа старими авто, які забруднюють повітря, заборонений. У Кейптауні мешканців просять економити воду на митті автомобілів. А в Копенгагені на дахах будинків висаджують рослини, які зменшують кількість пилюки й поглинають 80% дощової води. 

Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Поділитися: SHARE  TWEET  POCKET 
Наші колумністи
Сергій Ніжинський
Експерт з гендерних питань, заступник Міністра соціальної політики 2019-2020 рр
Андрій Дехтяр
СЕО компанії Rozdoum
Ольга Семенова
юристка, адвокатка
Ігор Сироватко
керівник департаменту клієнтського сервісу OLX в Україні та Центральній Азії
Ми в Телеграмі
підписуйтесь
  • Життя
  • Секс
  • Люди
  • Тести
  • Я_і_tech
  • держ_tech
  • Tech_світ
  • Карта сайту
  • Про bit.ua
МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
83k

bit.ua - медіа про життя як воно є і технології, що на нього впливають. Все на одній платформі: я і tech. наукпоп. культура. секс. соціальні проєкти. тести. Використання матеріалів bit.ua можливе тільки з активним посиланням на сайт bit.ua.
Редакція: editor@bit.ua Щодо реклами звертайтеся за телефоном +38 063 292 5877 (+ Telegram) або пишіть на пошту adv@bit.ua. Медіа-кіт за посиланням. Наші спецпроєкти можна переглянути тут.
Розробка сайту Партнер по SEO Netpeak
curved-arrows Created with Sketch. більше новин