Cпецпроєкти

Прогулянки Одесою: які місця точно треба побачити на власні очі

Одеса – найбільш колоритне місто нашої країни, яке живе за своїми правилами та у своєму темпоритмі.

Південна Пальміра набула слави дуже темпераментного міста завдяки людям, які його населяють. Та не варто забувати, що Одеса також славиться безліччю цікавих архітектурних об’єктів. Я говорю не тільки про очевидні: Оперний театр або Привоз, але про ті, про які навіть деякі корінні одесити не знають.

Тому я почну з декількох порад для тих, хто збирається відвідати Одесу.

По-перше, якщо ви хочете перейнятися атмосферою й побачити якнайбільше – намагайтеся якомога більше гуляти Одесою пішки. Тоді ви точно нічого не пропустите! А по-друге, обов’язково піднімайте очі вгору. На деяких будинках є чудова ліпнина та фрески, які складно помітити, дивлячись в екран свого смартфона.

Ось, наприклад, на вулиці Катерининській, 5 ворота обрамляють два дуже антуражних дракони. Повинен сказати, що коли я показую ці «архітектурні принади» своїм одеським друзям, вони дуже дивуються, мало хто знає про існування цих скульптур.

Якщо продовжити прогулюватися Катерининською вулицею та дійти до площі, можна побачити дуже незвичайний об’єкт мистецтва. А щоб його побачити, вам треба стати спиною до двору під номером 2, підняти очі й приготуватися дивуватися. Під самим дахом ви побачите картину неймовірної краси.

Щодо цієї картини в Одесі є кілька легенд. Одні розповідають, що вона присвячена Катерині 2, оскільки вулицю названо на її честь. Інші вважають, що на картині зображена героїня давньогрецьких міфів, тому що свого часу до побудови міста доклали руку греки.

Насправді це одна з перших рекламних вивісок або навіть бігбордів, я б сказав. Якщо уважно розглядати зображення, то можна виявити кілька «пасхалок», які говорять про те, що це за реклама.

Придивіться, і ви побачите, як жінка правим ліктем спирається на гусеницю. У цьому будинку на початку XIX століття була розташована компанія, яка займалася ремонтом судноплавних установок. В іншій руці вона тримає жезл Меркурія, який у грецькій міфології вважається знаком торгівлі, адже Меркурій протегує торговцям, сприяє великим прибуткам і збагаченню. Це ще один символ – компанія також займалася торгівлею.

Отже, як ви бачите, Одеса — неймовірне місто з безліччю таємниць і секретів. Якщо ви хоч раз відвідаєте його, ви в нього закохаєтеся, так само як і я. Це місто багато років тому вкрало моє серце, і відтоді в мене з ним довгий і пристрасний роман.

Я сподіваюся, що захопив вас своєю любов’ю до Одеси й ви нетерпляче чекатимете наступних блогів про місто з великою душею.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора колонки.   

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Наші колумністи
Пані М.
блогерка
Сергій Задко
Head of SMM в Isobar Ukraine
Галина Возна
менеджерка з маркетингу Payoneer у країнах Східної Європи
Валерія Іонан
Ми в Телеграмі
підписуйтесь