На який спорт віддавати 5-річних дітей?
Автор
Олександр Педан |
шоумен, телеведучий, співзасновник pedan|buro |
Враховуючи, що моєму сину Маріку 5 років, я обізнаний у цьому питанні. Ми спробували вже кілька різних секцій, тож поділюся з вами набутим досвідом.
Футбол
Неподалік від нашого дому була студія «Футбік», у якій працювали за голландською системою виховання футболістів. Туди брали дітей із 3 років.
Маріку дуже подобалося. Вони будують заняття в ігровій формі й у маленькому віці не концентруються конкретно на футболі. Розвивають координацію рухів. Наприклад, коли вмикається світло, діти мають швиденько забігати на мати. Вони там і повзають, і бігають спиною вперед тощо. Аж потім їм дають трошечки побуцати м’ячі. На жаль, секцію перенесли, тож ми не змогли далі її відвідувати.
Плавання
Також ми ходили на плавання. Це дуже корисний спорт для дітей. По-перше, він загартовує і робить витривалішим. По-друге, рівномірно розподіляє навантаження на всі м’язи.
Маріку було дуже весело, він уже навіть почав пірнати. Але нас зупинила історія з карантином, коли позакривали басейни. Ми, на жаль, потім не повернулися. Проте можу радити цей спорт для дітей із раннього віку.
Головне – уважно підійти до вибору басейну. Він має бути саме дитячим. І обов’язково переконайтеся, що його регулярно чистять.
Скелелазіння
Зараз Марік ходить на скеледром. Можна подумати, що це спорт для доросліших, але насправді туди можна віддавати малюків із 3-4 років. Скажу більше: діткам цей вид спорту підходить навіть більше, ніж дорослим. Адже зараз у них такий вік, коли природно кудись лізти, зазвичай саме вгору. І скелелазіння легко задовольняє цю потребу.
На скеледромі теж заняття побудоване в ігровій формі. Першу половину Марік щось перестрибує, закидає м’ячики в ціль, перелітає з кубика на кубик на канаті, шукає динозаврів тощо. А вже потім починається боулдеринг – це різновид скелелазіння на невеликій висоті без страховки. Звісно, тренер у цей момент постійно поряд. Після цього може бути скелелазіння різними дитячими маршрутами вже зі страховкою. Маріку дуже подобається. Зверху він почувається таким дорослим.
Коли маю можливість, теж ходжу із сином на тренування. Іноді навіть влаштовуємо змагання, хто швидше долізе кудись. Зазвичай перемагає Марік, хоча він трошечки (років на 35) молодший за мене.
Танці
Марік дуже любить музику. І ми подумали, що йому може сподобатися на танцях. Спитали в сина, чи йому хочеться, і він із радістю погодився. Разом зі своїм другом Сьоміком вони ходять на хіп-хоп у дитячу студію My way. У групі по 10-15 дітлахів.
Ходить Марік із неймовірним задоволенням. Спершу, правда, хотів, щоб я танцював разом із ним. Але викладачка пояснила, що тут займаються тільки діти. Батькам, до речі, вхід туди заборонений, і вони іноді підглядають через замкову шпарину. Тепер Марік уже приходить туди й каже: «Мамо, тату, ви за дверима, а я пішов».
Куди віддавати не варто?
Я нещодавно поспілкувався з тренерами з айкідо та дзюдо. І вони мені в один голос сказали, що дітей дошкільного віку на єдиноборства відправляти не варто. Адже в цей час вони максимально прагнуть уваги й затишку. І для них неприродно, коли інші хлопчики їх починають бити. Вони не розуміють, чому це відбувається, чому вони мають завдавати удару у відповідь. І це неправильно для розвитку дитини. Якщо вас будуть запрошувати на єдиноборства до 6-7 років, то не погоджуйтеся.
Головне – обирати те, що буде не лише корисним, а й приноситиме задоволення вашій дитині.
Думка редакції може не збігатися з думкою автора колонки.