Cпецпроєкти

Танцюй, ніби чуєш музику: як технології допомагають людям з інвалідністю

Більш ніж 2,6 мільйона українців – 6,3% від усього населення – мають інвалідність. Такі офіційні дані Державної служби статистики України станом на 1 січня 2019 року.

Ментальні та психічні порушення, вади зору або слуху, складнощі з пересуванням – усі ці буденні труднощі потребують щоденного розв’язання. На допомогу людям з інвалідністю часто приходять технології – розповідаємо, які саме.

Гаджети, застосунки та пристрої для людей з інвалідністю

Українець Віталій Потапчук розробив застосунок BeWarned, який дає змогу людям із вадами слуху почути музику. Програма перетворює звук на вібрації, і люди, які не чують, можуть слухати мелодії в такий спосіб.

Створювався застосунок разом із людьми з вадами слуху. Найголовніше те, що він робить пересування безпечним – повідомляє про небезпеку поряд, допомагає розпізнавати звуки тощо.

Застосунок дає змогу викликати близьких, які не мають вад слуху, на допомогу, коли людина перебуває в небезпечній ситуації. Додаток визначить місце перебування людини без доступу до Інтернету.

Звичний для нас смартфон допомагає розв’язувати десятки справ і завдань протягом дня. Утім, для людей з інвалідністю опанування гаджета може стати непростим завданням. Для них розробили Sesame Phone – сенсорний смартфон, який зчитує рухи голови й керується фронтальною камерою. Тож телефон дає можливість отримати доступ до своїх функцій без кнопок – за допомогою рухів голови та голосового керування.

Пересування на візку часто стає квестом із пошуку доступних місць. Для людей з інвалідністю, які пересуваються за допомогою візка, створили мапу AXS. У ній є інформація про рампи та інклюзивні туалети в громадських місцях: ресторанах, готелях, торговельних центрах тощо.

Український розробник Антон Головаченко вигадав технологію UniExo, яка допомагає рухатися людям з обмеженою рухливістю. Свій проєкт Головаченко запропонував на конкурс Silicon Valley Robotics і з ним переміг у 2016 році.

UniExo має вигляд модульного екзоскелета, який замінює стаціонарне медичне обладнання для пересування. Окрім допомоги людям з інвалідністю або під час реабілітації, розробники наголошують на ще одній перевазі пристрою – його доступності.

Створюючи рейтинг 100 найкращих TechDrivers України разом з експертами, ми отримали чимало заявок саме від соціальних стартапів для людей з інвалідністю. Важливою місією проєкту стала підтримка інноваторів, які створюють технології для того, щоб інвалідність не ставала тим бар’єром, який може заважати бути потрібним і щасливим.

Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Наші колумністи
Гаррі Андреасян
СЕО Doc.ua
Пані М.
блогерка
Наталія Пірак
засновниця Fly_Academy
Сергій Бобровський
керівник наукової групи UPEA
Ми в Телеграмі
підписуйтесь