Усвідомлена допомога в День захисту дітей: 7 способів корисної благодійности
1 червня весь світ відзначає День захисту дітей.
Це день, коли вся увага, сила й турбота йде на підтримку дітей, які опинились у вкрай складних життєвих обставинах: діти-сироти, діти з інвалідністю, діти з малозабезпечених родин.
До цієї дати в людей починає йти обертом голова у процесі пошуку ідей, як саме можна привітати дітей і проявити свою турботу про них. Піарники компаній засипають благодійні фонди проханнями схвалити їхні наміри купити цукерки або іграшки. Інші благодійники збирають серед знайомих речі та гроші на закупівлю фруктів. Представники влади влаштовують свята з танцями та віршами.
Ми ж просимо вас: «Зупиніться!».
День захисту дітей не про цукерки та подарунки. Цей день покликаний замислитися про системну зміну життя дітей-сиріт. І для цього потрібні не цукерки або іграшки, а люблячі батьки, турбота та власна домівка. А для дітей з інвалідністю – увага, прийняття та соціалізація.
Ми зібрали для вас сім можливих варіантів привітань до Дня захисту дітей. Ви можете дуже просто, ефективно та правильно підтримати дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.
Психологічна підтримка всиновлених дітей та їхніх названих батьків
Сім’я – те, що ми оберігаємо, те, що нас надихає. Ніхто не сперечається з цим, як і з тим, що діти не повинні жити в інтернатах.
Коли ж ідеться про підтримку названих сімей, більшість відвертається: мовляв, узяли дітей у сім’ю – тягніть, ви знали, на що йшли. А в минулому цих дітей були важкі травми, жорстокість і насильство. Щоб створити всі умови для поступового зцілення цих ран, батькам потрібна кваліфікована психологічна допомога.
Понад 30 % випускників інтернатних установ повторюють долю своїх батьків. Перервати цей ланцюжок сирітства можна, якщо виховувати дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ях, а не в установах.
У Дніпропетровській області таких сімей 563, а в них – 2 357 названих дітей. Це непрості діти з таким досвідом, який навіть важко уявити. Крадіжка, сексуалізована поведінка – такі проблеми регулярно спливають у названих сім’ях. Це жахливо, та саме це дало змогу багатьом із дітей-сиріт вижити.
Обережно й поступово вилікувати ці травми та зрештою виростити самостійних, щасливих дорослих можна тільки з постійною підтримкою досвідченого психолога. Це справді важливий подарунок!
Благодійний бранч із лідерами думок до Дня захисту дітей
1 червня в ресторані «Прага» відбудеться масштабний тематичний захід, де українські лідерки думок, публічні мами, бізнесвумен і громадські діячі, за якими ви точно спостерігаєте в Instagram, поділяться своїм баченням і розумінням свідомої турботи.
Серед запрошених спікерок заходу:
- Поліна Неня – лідерка думок, засновниця BESTIN/FIRSTIN, бізнесвумен, засновниця руху #Jinkyua;
- Олена Борисова – співзасновниця та CEO мережі «Сім’я ресторанів Діми Борисова»;
- Ольга Руднєва – директорка благодійного фонду Олени Пінчук;
- Анастасія Дьякова – радниця з питань безпечного Інтернету при міністрі цифрової трансформації;
- Олександра Дєргоусова – амбасадорка академії духовного розвитку O&O та книги «Чотири священних секрети», засновниця бренду домашньої білизни Home me;
Мета — зібрати гроші та передати їх на оплату роботи двох психологів проєкту «Місто щасливих дітей», які впродовж року надаватимуть психологічну допомогу дітям, що з якихось причин були позбавлені батьківської любови й турботи!
Травми, які отримують діти, з яких знущаються та яких б’ють, не просто фізичні – це душевний і психологічний надлам, що може лишатися на довгі роки. Це й небажання жити, і страх, і невіра в себе. Цим дітям потрібна тривала психологічна реабілітація. Це надзвичайно складна та виснажлива робота. Змінити – на + можуть тільки висококваліфіковані фахівці.
Оплата комунальних послуг для Центру допомоги дітям з інвалідністю
Львівський центр «Джерело» працює понад 27 років. За цей час звичайна сіра будівля перетворилася на улюблене місце багатьох дітей і молоді з інвалідністю.
У «Джерелі» діти роблять свої перші кроки та вимовляють перші слова. Тут відбувається перший візуальний контакт, якому радіють більше, ніж будь-якій нагороді або медалі. «Джерело» вже давно перестало бути просто будинком для дітей і молоді з інвалідністю – це місце, де батьки знаходять надію, де запалюються серця та здійснюються мрії.
У центрі одночасно перебуває понад 250 дітей. Щоб мати можливість щоденно приймати нових підопічних у комфортні, зручні та доступні умови, Центр витрачає багато грошей для оплати комунальних послуг. Світло, газ, вода, охорона, обслуговування ліфтів – те, від чого Центр таких масштабів не може відмовитися. Ліфти, наприклад, для вихованців та їхніх родин – це не просто комфорт, а можливість бути мобільними, швидко, самостійно та безпечно пересуватися «Джерелом».
Повноцінне харчування дітей із Центру допомоги
У Центрі допомоги «Місто щасливих дітей», що в Києві, виховуються діти, які позбавлені щастя жити з мамою й татом.
Кожен малюк пережив особисту трагедію, але всі вони бачили повну антисанітарію, алкогольну та наркотичну залежність батьків, психіатричні проблеми дорослих, більшість пережила насильство та голод.
У Центрі діток забезпечують необхідним – дахом над головою, харчуванням та освітою. Поряд із цим починається соціально-психологічна реабілітація після пережитих трагедій.
Окрім того, усі діти отримують необхідну медичну допомогу. Кожна дитина, яка потрапляє в Центр допомоги, проходить повне обстеження. Результати показують, що кожен другий малюк має хронічне захворювання й жодного з дітей не можна назвати здоровим. Захворювання опорно-рухового апарату мають 100 % дітей, зниження імунної системи – 5 %, серцево-судинні хвороби – 5 %, порушення зору – 10 %. За допомогою Центру «Місто щасливих дітей» прооперували дітей із косоокістю, мікозами, грижами; проліковано дітей із важкими діагнозами ВІЛ/СНІД, цукровим діабетом, карликовістю, вадами серця, туберкульозом тощо.
Завдання Центру № 1 – зміцнити здоров’я цих дітей, щоб дати їм шанс прожити щасливе життя. І повноцінне харчування – це запорука відновлення здоров’я дитини.
Екскурсії Україною для дітей-сиріт
Діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, позбавлені дитинства в повному розумінні цього слова. Вони не знають, що таке подорожі, як це – їздити на море з батьками, вирушати в похід або на екскурсію з класом. У них не залишається яскравих незабутніх вражень про літні канікули.
Тому БФ «Карітас» на Хмельниччині пропонує виправити цю несправедливість і допомогти дітям-сиротам, дітям вулиць і позбавленим батьківських прав оплатити екскурсійні тури.
Стати наставником для дитини-сироти
Багато підлітків, які проживають в інтернатах, мають низькі шанси потрапити у сім’ю. Ці діти залишаються сам на сам зі своїми проблемами й не готові до самостійного життя поза межами закладу.
Навчити підлітків розв’язувати власні проблеми, допомогти в соціалізації та адаптації до самостійного життя можна через особисте наставництво.
Більше інформації про те, як приділити свій час і стати другом для дитини, – за посиланням.
Підтримка організації, що допомагає з усиновленням дітей-сиріт
В інтернатних закладах України перебуває понад 30 000 дітей, позбавлених батьківського піклування. Там вони зростають до повноліття.
Один з інструментів допомоги цим дітям – створення та поширення відеосюжетів про них. Так названі батьки швидше їх знайдуть.
Новоспеченим родинам потрібна можливість отримувати психологічну та юридичну консультації. З цією метою відбуваються регулярні онлайн-вебінари за участи досвідчених тренерів і психологів. Уся ця діяльність лягла в основу благодійної програми «Зміни одне життя».
Підтримати діяльність фонду для створення якісних відеопаспортів дітей-сиріт можна за посиланням.
Ваш внесок у ці соціальні проєкти здатний змінити життя дитини, наповнити його змістом і, головне, стати корисним подарунком до Дня захисту дітей.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки.