Вирощування аспарагуса чи крафтова пивоварня: як бізнесу через Дію заощадити гроші та час
Крафтова пивоварня, де варять стаут, пекарня із запашним хлібом чи холодильник у супермаркеті, який зберігає ваші улюблені вареники, — це все потужності ринку, які представники бізнесу повинні зареєструвати, перш ніж почати справу.
Наприклад, тільки минулого року в Україні зареєстрували понад 86 тисяч потужностей. Тому цю послугу можна вважати популярною.
На Diia Summit 2.0, який відбувся минулого тижня, ми презентували багато нових послуг на порталі та в застосунку Дія, зокрема, для бізнесу. Одна з них — державна реєстрація потужностей оператора ринку. Це послуга, якою бізнес пов’язаний із виробництвом, транспортуванням або зберіганням продуктів.
Для кого ця послуга?
- якщо ви фермер, який розводить тварин або вирощує помідори чи аспарагус;
- якщо ви хочете запустити доставку найсвіжішої риби або найсмачнішого морозива;
- якщо ваша мрія — маленький магазинчик натуральних продуктів чи м’ясна лавка і так далі.
Зауважу, що державній реєстрації підлягають потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу.
Як це працювало раніше та працює зараз
Як раніше можна було зареєструвати потужності оператора ринку? Було два шляхи.
Перший — заповнити відповідну заяву та надіслати її поштою у ЦНАП, а потім чекати два тижні на відповідь. Треба витрачати час, щоб надрукувати необхідну інформацію, сходити на пошту та відстояти чергу, щоб цю заяву відправити. Іноді трапляється такий форс-мажор, що лист може загубитися.
Тоді є другий варіант — особиста зустріч із чиновником. Спочатку здається, що цей варіант простіший та ефективніший, але й тут є свої нюанси. Найголовніший — натяк на «вдячність» у конверті за те, щоб зареєструвати потужності бізнесу якомога швидше.
Ми вирішили це змінити та перевести цю послугу онлайн. Прибрати з цього ланцюга пошту та чиновників, надавати необхідний сервіс одразу клієнту та звести корупційний ризик до нуля.
Тепер зареєструвати потужності ринку можна на порталі Дія. Для цього потрібно за десять хвилин заповнити заяву, надіслати її та чекати на відповідь.
Відтепер жодної пошти, марок, черг і потреби спілкуватися з людьми. Це можна зробити будь-коли. Наприклад, уранці перед тренуванням або ввечері під час приготування вечері. Це швидко, зручно й не відвертає уваги від планування розвитку вашого бару або кав’ярні. Саме такою є нова реальність для українського бізнесу: без «головняка» та з часом на себе.
Мінцифри забезпечує технічну частину надання послуги. Саму послугу надають територіальні органи Держпродспоживслужби та ЦНАПи за місцем провадження діяльности.
Думка редакції може не збігатися з думкою автора колонки.