83k

  • Be in trend
  • Життя
  • Культура
  • Люди
  • Тести
  • Be in tech
  • Я_і_tech
  • держ_tech
  • Tech_світ
  • BIT Video
  • Колонки
Спецпроєкти
Партнерські
Від мрії до дії
  1. BIT.UA
  2. Блоги
  3. Світлана Павелецька
  4. Як відновити свій ресурс. 5 порад військового

Як відновити свій ресурс. 5 порад військового

Колонка Культура

SHARE TWEET POCKET

Світлана Павелецька

співзасновниця видавництва #книголав та СЕО Інституту когнітивного моделювання

Як нам стати сильнішими, стійкішими і спокійнішими? До війни я часто радила орієнтуватися на дисципліну, сьогодні це ще більш актуально. Ми повинні бути як ніколи зібраними і як ніколи сильними та у ресурсі.

Професійний військовий, офіцер військово-морського флоту США та тренер з лідерства Джоко Віллінк у своїй книжці «Дисципліна – це свобода» дуже чітко пояснює, як це працює і як може допомогти впорядкувати життя. Підібрала п’ять найцікавіших порад автора.

Тренуватися

Варто знайти час на фізичну активність. Це не відразу має бути спортзал, марафон чи щось складне. Можна робити будь-що: ходити, бігати, займатись йогою чи гімнастикою, плавати, виходити на довгі прогулянки з друзями чи вигулювати собаку, грати теніс, футбол. Але автор радить фіксувати вагу, час, кількість повторів, щоб відслідковувати свій прогрес. А ще важливо стежити за своїм станом під час тренувань.

Фізичні вправи – це не тільки для того, щоб  добре виглядати, а щоб бути здоровими, сильнішими та розумнішими. Регулярні тренування запобігають хворобам серця, ожирінню, гіпертонії, діабету другого типу, безсонню, депресії. Під час занять спортом поліпшується кровотік у мозок та виробляються гормони, які допомагають створювати нові нервові клітини. 

Рано прокидатися 

Щоб добре почуватися,  потрібно подбати і про якісний сон. Нестача сну – це гормональні зміни, підвищення кров’яного тиску, збої в метаболізмі глюкози та пригнічення імунної системи. Через поганий сон знижується уважність, зосередженість, мислити раціонально стає важче.

Скільки часу потрібно спати? Джоко Віллінк щодня прокидається о 4.30, він прихильник раннього прокидання, військові дотримуються принципу прокидатися раніше за свого супротивника. 

Як прокидатися рано? Лягати спати раніше, наприклад, о 22:00 годині, а прокидатись – о 5:00, або засинати о 21:55 і прокидатись о 4:55.  Як вставати раніше? Поставити будильник і встати, коли він задзвенить. Буде важко, але не давайте собі ще тих 5 хвилин у теплому ліжку.

Є люди, для яких проблемніше раніше заснути, ніж раніше прокинутись. Що допоможе? Бути активними, щоб втомитись до вечора. Проте тренуватись та займатись фізичною активністю краще вранці або хоча б за дві години до сну.  Слід вимкнути гаджети перед сном, бо світло від екранів переконує нас, що зараз день і не час засинати. Найкраще читати книжки, це розслабляє і заспокоює розум.

Організувати здорове харчування

Зловживання шкідливою їжею – це не лише зайва вага чи ожиріння, а й стрибки інсуліну, які можуть призвести до інсулінорезистентності, а далі до хвороб серця, діабету другого типу, інсультів чи ниркової недостатності. Здорове харчування це про здоров’я, стресостійкість та енергію. 

Так, відмовитись від шкідливої їжі – дуже складно, вона викликає залежність, цукор діє як наркотик. Але тут може допомогти тільки велика сила волі, усвідомлення, що у вас з’являтимуться десятки відмовок, чому не варто себе обмежувати. Все це самообман, все це брехня, повторюйте собі, що ви можете цьому протистояти.

Але відмовлятись від шкідливої їжі варто на 100%, не робити виключення для солодкого та фастфуду на вихідні чи свята. Що ж варто їсти? Джоко Віллінк радить формувати свій раціон з таких продуктів як яловичина, птиця, риба, яйця, гриби, горіхи, коренеплоди, овочі, деякі фрукти та деякі молочні продукти – вершкове масло, вершки, йогурт, сир. 

Ставити запитання

Зважаючи на те, що сучасна війна – гібридна, з інформаційними атаками та ІПСО, ця порада дуже важлива – ставити щодня запитання. Які запитання? Будь-які і в першу чергу собі. Хто я? Чого я навчився? Що створив? Чого досягнув? Кому допоміг? Що я сьогодні планую зробити, щоб удосконалитися? Що я можу робити? На що я ще здатен?

Якщо хочете щось дізнатися, заглядайте у книжки або розкладіть проблему на частини, поки не зрозумієте її. Ставити запитання – це навчатися і здобувати знання, без цього ми не можемо рухатись та розвиватися. Запитайте себе і дайте чесні відповіді. У них можна знайти шлях до розвитку, дисципліни, до правди та свободи. 

Боротися зі стресом 

Стрес буває корисним, якщо попереджає чи дає нам корисну інформацію. Але не слід здаватися кожного разу, не слід допускати, щоб він перетворився у хронічний і нашкодив нашому здоров’ю – фізичному та ментальному.

Якщо ми переживаємо через те, що ми здатні контролювати, але не робимо цього, то це значить, що нам треба стати більш дисциплінованими і вирішити ті проблеми, які призвели до стресу. Якщо він через те, що ми не можемо контролювати, то це слід прийняти. 

Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Поділитися: SHARE  TWEET  POCKET 
Наші колумністи
Сергій Ніжинський
Експерт з гендерних питань, заступник Міністра соціальної політики 2019-2020 рр
Андрій Дехтяр
СЕО компанії Rozdoum
Ольга Семенова
юристка, адвокатка
Ігор Сироватко
керівник департаменту клієнтського сервісу OLX в Україні та Центральній Азії
Ми в Телеграмі
підписуйтесь
  • Життя
  • Секс
  • Люди
  • Тести
  • Я_і_tech
  • держ_tech
  • Tech_світ
  • Карта сайту
  • Про bit.ua
МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
83k

bit.ua - медіа про життя як воно є і технології, що на нього впливають. Все на одній платформі: я і tech. наукпоп. культура. секс. соціальні проєкти. тести. Використання матеріалів bit.ua можливе тільки з активним посиланням на сайт bit.ua.
Редакція: editor@bit.ua Щодо реклами звертайтеся за телефоном +38 063 292 5877 (+ Telegram) або пишіть на пошту adv@bit.ua. Медіа-кіт за посиланням. Наші спецпроєкти можна переглянути тут.
Розробка сайту Партнер по SEO Netpeak
curved-arrows Created with Sketch. більше новин