Cпецпроекти

Украинский фотограф о съемках для NY Times, работе в США и капризах политиков


36
Саша Маслов - украинский фотограф, который вот уже 7 лет работает в США и сотрудничает с такими изданиями как New York Times и Wall Street Journal, и (помимо всего прочего) фотографирует известных людей: от Тома Форда и Марка Стронга до Риз Уизерспун и Алессандро Барикко. О первых заказах, сложностях профессии, разницах в работе между Украиной и США, он рассказал bit.ua.

0Саша Маслов, фотограф (фото: Майкл Депаскаль)

Різниця між роботою фотографа в США, Європі та Україні безперечно є: у кожній країні – свій ринок, який і визначає роботу фотографа. Має вагу і те, в якому жанрі ти працюєш. В моєму випадку це – портретна фотографія.

Моя співпраця з американськими виданнями почалася зі знімків для The New York Times. 7 років тому я переїхав в Нью-Йорк – одразу почав розносити портфоліо, дзвонити, писати листи редакторам, арт-директорам і людям, які приймають рішення, кого наймати. Врешті-решт, перший клієнт з’явився і далі пішло вже легше. Це була зйомка портрету Наталії Лафуркейд, мексиканської співачки. Хоча, можу плутати – десь у той же час знімав для New York Magazine, які робили невеликий матеріал про ice cream trucks – невеликі вантажівки, які під дивну музику розвозять морозиво.

Alessandro Baricco

Алессандро Барикко

Якихось особливих ритуалів в роботі не маю. Зазвичай, приїжджаю за годину-півтори до зйомки, оглядаю локацію, визначаюсь, де будемо знімати, потім разом з асистентом виставляємо світло і, власне, знімаємо – усе разом займає десь 3 години. Багато відомих людей виділяє мало часу на зйомки, тому маєш бути швидким.

Улюбленої зйомки в мене немає – усе, що знімаю персонально, просто ближче до серця. Деякі зйомки більше допомагають в кар’єрі, інші стають відомими з часом – своєрідними штампами твоєї роботи. Але, як часто буває у фотографів, це не значить, що саме ці зйомки є найважливішими для тебе – просто так вийшло, що деякі світлини стають більш «іконними» з часом і визначають ім’я фотографа. Та це не завжди співпадає.

Mark Strong

Марк Стронг

Найскладніше буває, коли люди не хочуть зніматися або ж перебувають в поганому настрої. Особливо собі це можуть дозволити ті, хто нагорі соціальної драбини – знаменитості чи політики. Якщо вони не йдуть на контакт, то буває доволі тяжко переконати їх робити те, що потрібно.

До кожного треба знайти свій підхід – часто це визначається доволі швидко: бачиш, як люди себе поводять, як розмовляють. Допомагають також якісь знання про них, особливо, якщо це речі, які є спільними для вас і про які ви можете поговорити. Важливо зробити так, щоб людина довіряла тобі.

Leslie Odom Jr

Лесли Одом мл.

Ідея проекту «Ветерани» народилася давно:  я цікавився історією Другої світової війни і вирішив зробити фотопроект про ветеранів із різних сторін конфлікту. Складно було знаходити час і ресурси для того, щоб подорожувати, тому це зайняло трохи більше часу, ніж я розраховував. Деякі ветерани відмовлялися від участі, проте більшість сприймали пропозицію радісно, хоч декого треба було переконувати досить довго. Для мене цей проект поки найважливіший.

Українська фотографія сьогодні розвивається дуже швидко. Я спостерігаю звідси, доволі часто приїжджаю в Україну, і бачу, що талановитих фотографів стало більше. Зараз багато поглядів звернено на Україну, і, окрім війни і політики, людям цікаві соціальні і культурні речі. Саме тому для українських фотографів зараз непоганий час “світити”.

Dmytro Yarosh

Дмитрий Ярош

Я відвідую Україну 3-4 рази на рік. Цього року був поки лише раз – в лютому у Києві на виставці «Ветерани». Тепер вона у Львові і згодом поїде по іншим містам: в Івано-Франківськ, Одесу, Харків – плануємо охопити і прифронтову зону. В очі кидається війна – її слід бачиш на людях. З позитивного – багато якісних змін в культурному плані та в плані бізнесу. Мені здається, після революції і події на Сході люди зрозуміли, що життя – одне, і треба щось робити. Також помітно, що молоде покоління досить амбітне. І це принесе позитивні зміни з часом.

Сьогодні об’єм візуальної інформації дуже великий, тому складно виділити щось справді цінне – це негативна тенденція нашого часу. Люди стали менше думати візуально.

Tom Ford

Том Форд

Хотів би зняти Стівена Гокінга.

Мене просто цікавлять люди. Я радий, що роблю те, що роблю – можу постійно зустрічатися з новими цікавими особистостями. Хай швидко і поверхнево, але мені дуже цікаво пізнавати ці маленькі всесвіти, якими є люди.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram

Прокоментувати

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: