Спецпроєкти

Додати в закладки: Карта повітряних тривог Україна


Закладки в телефонах і на ноутах змінились із приходом війни у наше життя. Зараз існує три сервіси, які показують актуальну карту із оголошеними повітряними тривогами в Україні. Пропонуємо добірку із цих карт. Перегляньте кожну із них. І, можливо, оберіть собі найзручнішу. Можете додати котрусь у швидкий доступ, аби бути завжди в курсі ситуації як у своєму регіоні, так і в регіоні, де, наприклад, перебувають ваші близькі, родичі чи друзі.

Карта Тривог

Сайт «Карта тривог» призначений для перегляду повітряних тривог за областями та районами України. Оновлюється автоматично через певний інтервал часу — кожні 20 секунд.

alert map ukraine

Натисніть на зображення, щоб перейти на сайт.

Тут є меню, в якому можна переглянути скільки годин триває повітряна тривога в кожній з областей за добу, скільки разів за добу було оголошено тривогу в певній області та сумарну тривалість повітряних тривог майже за весь час повномасштабного вторгнення росії до України.

war alerts

Натисніть на зображення, щоб перейти на сайт

На момент створення цього матеріалу в списку сумарної кількості оголошених тривог, як видно, лідирує Київ.

Інформація про повітряні тривоги публічна і береться з телеграм каналу «Повітряна тривога». Канал створений розробниками однойменного мобільного застосунку, що дає можливість миттєво отримувати сповіщення про повітряну тривогу від системи цивільної оборони. Розробник сайту Ukrzen Team.

єМапа – Мапа сирен України

Сайт «єМапа – Мапа сирен України» створений Вадимом Кліменком. Карта оновлюється автоматично кожні 15 секунд. Власне, крім самої карти тут немає ніякого меню. Все інтуїтивно зрозуміло і просто, як і в кожній з карт, яку ми тут описуємо.

Натисніть на зображення, щоб перейти на сайт.

У копірайтах сайту вказано, що він належить OpenStreetMap — міжнародний проєкт, метою якого є створення вільної, відкритої мапи світу та Leaflet — проєкт інженера-програміста Володимира Агафонкіна.

Повітряна тривога в Україні

Сайт «Повітряна тривога в Україні» створений українським підрозділом компанії ArgoPrep Inc, яка здійснює свою діяльність в Сполучених Штатах Америки. Частина підрозділів в Україні продовжує працювати зараз, аби підтримати економіку країни. Створили цей сайт, як пишуть розробники в описі тому, що не могли стояти осторонь нападу на нашу державу і хотіли зробити щось корисне для всіх нас.

Натисніть на зображення, щоб перейти на сайт.

На цій карті є славетні місця: острів Зміїний, Чорнобаївка та Рудий ліс. Тобто, локації, які вже встигли відзначитись чимось таким, що точно увійде в підручники з історії.

Цікаво, що розробники цієї карти створюють ще й навчальний контент для дітей у віці від 6 до 13 років, допомагаючи учням покращити свої навички математики та читання. Вони пропонують зараз преміальну підписку абсолютно безплатно для всіх громадян України. Треба тільки написати їм листа на ukraine@argoprep.com та отримати доступ.

Також може бути цікаво:

Застосунки зі сповіщеннями про тривоги

Окрім перелічених вище сайтів існує також зручна апка для інформування про повітряні тривоги для Androd та iOs. Застосунок «Повітряна тривога» від компанії Ajax Systems яка створена за ініціативи ІТ-компанії stfalcon.com та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України. Завантажти варто із Google Play або App Store.

Як користуватись?

Застосунок не потребує реєстрації та сповіщає про повітряну, хімічну, техногенну або інші види тривог системи цивільної оборони навіть у беззвучному режимі смартфона.

Щоб отримувати сповіщення:

  • Встановіть застосунок.
  • Надайте застосунку усі необхідні дозволи (для iOS).
  • Виберіть область, район, ОТГ, або місто.
  • Отримуйте сповіщення про початок та кінець тривог.

Нагадуємо, що редакція bit.ua активно веде ТГ-канал. Новини  з’являються оперативно і у зручному для сприйняття форматі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь