Cпецпроекти

Те, що не вмирає: любов у театрі Лесі


0 832 102
В четвер, 27 квітня, у Львівському академічному драматичному театрі імені Лесі Українки покажуть виставу «Любов)» харківського режисера Артема Вусика. В основі постановки – перша Лесина драма «Блакитна троянда», що досі вважалась «несценічною». Напередодні однієї з головних прем’єр року bit.ua побував у театрі, аби дізнатись в акторів і режисера, що для них означає любов.

Богдан Грицюк (Лікар)

Кохання – це точка, світ навколо якої зникає. Залишається тільки одна людина. І це зрозуміло: для того того, аби пізнати світ однієї людини, тобі доведеться вимкнути всі інші світи. З часом ці вимкнені світи повертаються і кохання, що горить між двома, зникає. Тоді з’являється інша точка – точка любові. Вона дає розуміння, чи готовий ти тягнути людину за собою. Чи готова ця людина тягнути тебе. Власне, кохання – це відправна точка для того, щоб творити любов.

Колись я писав, що любов – це коли ти знаєш колір очей Бога. Ти знаєш Його погляд. Ти знаєш, як Він пахне. І згодом тобі хочеться дивитись на всіх, як на Нього. Любов загострює, відкриває тонкі грані… Кохання – як наркотик. Наркомани, говорячи про героїн, кажуть: я можу зав’язати будь-якої миті. Після першої дози це можливо, після другої – питання відкрите, після третьої – маю сумнів. Так само і з коханням: я можу перестати думати про цю людину хоч зараз. Але цього не стається. Аж поки не усвідомлюєш: я – наркоман. Або я – закоханий.

Галя-Марія Павлик (Груїчева)

Дуже складно пояснити, що таке любов… Кожного дня хочеться описувати це почуття по-іншому. Мені здається, що любов – це прийняття одне одного такими, якими ми є. Це щоденна праця над собою, щоб стати кращим не лише для себе, а й для своєї половинки.

 

Оксана Цимбаліст (Любов)

Любов – це те, що я відчуваю зараз. Ми з чоловіком живемо у цивільному шлюбі. Разом вже п’ять років, і я люблю його безконечно. Взаєморозуміння, взаємовідчуття і повага одне до одного - ось що є в основі любові. Коли Артем (Артем Вусик, режисер - Прим. ред.) приїхав до Львова і попросив нас розповісти про любов – ми були заскочені. Це почуття переживає кожен, але озвучувати його майже ніколи не доводиться. І от я прийшла додому, сіла за стіл і почала писати. Таке собі дослідження себе, свого найпотаємнішого…

 

Юрій Сулик (Острожин)

Любов не дає влади над людьми. Вона не для того, аби вважати, що та чи інша людина – моя власність, повинна мені служити. Думаю, що справжнє кохання розвивається у напрямку створення сім’ї, а відповідно – у напрямку служіння Богу (у природному, не фанатичному розумінні). Коли ви обоє усвідомлюєте присутність Господа, який є ідеальним, який є втіленням абсолютної істини, причиною всіх причин, – тоді ви щасливі. Жінка не вимагатиме у чоловіка, щоб той був ідеальним, і навпаки. Тому що ми перебуваємо у матеріальних тілах. А кохання – це щось значно більше за матерію…

Анна Єпатко (Олімпіада Іванівна)

Більшість слів, сказаних про любов, – формальність. Іноді люди проживають все життя – і тільки тоді зізнаються: я тебе люблю. А можна пробути з кимось три дні, сказати ті ж слова – і це теж буде правдою! Навіть якщо розлюбити через тиждень. В цей конкретний момент це була любов. Чому ж ні? Любов буває різною. Але вкладати значення любові в один термін – те саме, що запихати видавлену зубну пасту назад в тюбик.

Остап Дзядек (Крицький)

Як і життя, любов - це гра. Ми граємо у неї або не піддаємось їй. Я намагаюсь піддаватись, але кохання мене не приймає. Досі мені не вдавалось знайти взаємної любові. Напевно, бракувало впевненості, сміливості… Це дуже складний вибір – по-справжньому кохати. Для мене це щось надзвичайно справжнє. Коли ти повністю посвячуєш себе іншій людині. Це не стосунки заради стосунків, це найправдивіша дружба.

 

Назар Павлик (Милевський)

Любов, кохання, щастя… Це наче схожі поняття. То якесь світло, то кайф. Як завгодно можна описувати. Кожного дня любов потрібно знаходити заново. Щодня формулювати, що для мене є любов’ю сьогодні. Про це ми і розповідаємо у виставі – любов у кожного своя, у кожного різна. Це постійний пошук, безперервне дослідження. Любов – це щось невловиме…

Рита Гуркач (Саня)

Любов – це ім’я моєї сусідки. А про почуття я розповідатиму на сцені.

 

Володимир Пантєлєєв (Орест)

Привласнити любов неможливо. Якщо хтось намагається приватизувати собі життя – життя своєї коханої чи коханого – любов втрачається, причому часто безповоротно. Це дуже крихке і ніжне почуття. Це як енергія, що вирує всередині людини. Як тільки ти намагаєшся її привласнити, пробуєш контролювати чи оволодівати нею – все... Вона миттю щезає. Так само і з коханням.

 

Зоряна Дибовська (Олімпіада Іванівна)

Любов – це свобода. Коли люди разом, але існують паралельно, не зазіхаючи на територію одне одного.

Артем Вусик, режисер

Впродовж життя людина зустрічається з різною любов’ю, з різними її проявами. Сьогодні – це спокій і затишок, завтра – прірва, у яку падаєш, а післязавтра – флірт, що нічого не значить. Що вкладаю у значення любові сьогодні? Це великий знак питання.

Фото: Ліза Власенко, спеціально для bit.ua

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram

Прокоментувати

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: