Спецпроєкти

«Не всі запускають ракети в космос, але їх все одно вважають успішними». Ніна Левчук, Google


У новому випуску проекту bit.ua і Української академії лідерства «Найкращі шукають найкращих» — керівниця Google Marketing Solutions у Центральній і Східній Європі Ніна Левчук.

У Ніни за плечима понад 8 років досвіду в IT-сфері та маркетингу, а минулого року вона ініціювала першу в Україні Women’s Empowerment Program від Google для жінок. Вона є сертифікованим кар’єрним коучем, розвиває напрямок менторингу в Україні та Європі та бере участь у тріатлонах Ironman і Oceanman. У 2017-му Ніна Левчук увійшла до топ-50 бізнес-леді України за версією журналу «Бізнес», а у цього року отримала премію Cosmopolitan Awards у номінації «Кар’єра року».

Ніна розповіла про настанови свого дідуся-пілота і моторчик, який рухає її життя, а також про те, чому вона сама для себе суперниця і для чого мати власні критерії успіху.

Я працюю з 17 років. Тоді мені не треба було визначатися, що я хочу робити в житті. Я просто хотіла заробити додаткові гроші. Так мене виховали: хочеш чогось – іди працюй. Завдяки цьому я зрозуміла, що мені подобається працювати з людьми й цифрами. А от сучасна молодь інша: для неї важливо робити те, що хочеться, а фінансовий успіх вони ставлять на другий план. Але щоб зрозуміти це, все-таки треба спробувати попрацювати.

Варто починати пошуки себе якомога раніше. Випробовуйте себе в різних проектах, проходьте стажування, вступайте до молодіжних організацій – набувайте досвіду. Сьогодні всі топові корпорації більше цінують досвід, ніж диплом. Я дивлюся на свого 16-річного брата, який не знає, що робити далі, й раджу йому влаштуватися на якусь роботу — там є шанс усвідомити, що тобі подобається насправді.

Мій дідусь завжди говорив: «Немає нічого, чого ти не можеш зробити – варто лише захотіти». Він був пілотом цивільної авіації, пережив кілька аварійних посадок, рятував життя і добре знав, що значить «неможливе можливо». Ці його слова з дитинства стали моєю настановою для життя.

Я змагаюся тільки з собою. Якби я брала за суперників більш успішних за себе людей, я б згоріла від заздрощів або стресу. Завжди хтось буде розумнішим, кращим, швидшим. Важливо докласти всіх зусиль і зробити все, що у твоїх силах. Як говорять американці: «Do your personal best!» («Встанови свій рекорд!»). Коли я почала займатися тріатлоном і брати участь у змаганнях, для мене головним було приплисти на дві хвилини швидше, ніж на тренуванні.

У мене теж бувають злети і падіння, як у кожної нормальної людини. Я ставлюся до них як до процесу навчання. Тому в моєму житті немає категорій «перемога» і «поразка», а є життєві уроки, які я маю винести. Це допомагає завжди залишатися на позитиві.

Бути щирою з собою — це велика цінність. Починаєш брехати собі, брешеш й іншим — і твій світ спотворюється.

Люди, робота, все, що тебе оточує, — це можливості для розвитку. Публічність і необхідність спілкуватися з безліччю людей дуже втомлює, але саме це допомагає весь час розвиватися і виходити на нові горизонти. Знайомство з новими людьми дозволяє мені не втрачати інтерес до життя, до роботи. Це такий собі моторчик, який приводить моє життя в рух.

Я вірю, що кожна людина має визначити власні критерії успіху. Адже це дуже відносне поняття. Джон Леннон вважав, що справді щось значуще зробив Моцарт, а якийсь рок-виконавець, мабуть, вважає найкращими The Beatles, а йому самому таким ніколи не стати. Важливо відчувати, що ти можеш зробити більше, і розуміти для чого.

Бути в гармонії з собою, берегти своє здоров’я, не псувати якість життя, почуватися щасливою – це для мене успіх. Не всі роблять суперпроекти чи запускають ракети в космос, як Ілон Маск, але їх усе одно вважають успішними. У них є внутрішня гармонія і критерії оцінки себе.

Мій найбільший виклик – мати важелі впливу і віддавати щось людям на глобальному рівні. Зараз я перебуваю у досить комфортних умовах: вже давно працюю на одному місці, займаюся улюбленою справою, роблю круті проекти з неймовірними людьми. Все, що я хотіла, вдалося реалізувати по максимуму. Тепер час перейти до нових етапів, щоб зрозуміти, куди рухатись далі.

Якби я писала собі 17-річній лист, то в ньому була б така порада: «Не намагайся бути кращою за інших! Будь собою і святкуй навіть найменші перемоги. Не сприймай поразку близько до серця, бо це не трагедія, а безцінний досвід, яким треба ділитися з іншими людьми».

Українська академія лідерства  це 10-місячна освітня програма особистісного розвитку для випускників середніх шкіл, заснована на цінностях. Заняття курсу розраховані на вдосконалення у трьох напрямках: фізичному, емоційному й інтелектуальному. Мета академії  сформувати молодих лідерів, які матимуть вплив на українське суспільство.

Українська академія лідерства діє у Києві, Львові, Миколаєві, Полтаві і Харкові. Випускники академії вступають у провідні заклади України і світу (Лондонський університет мистецтв, Варшавську школу економіки, Український католицький університет і Києво-Могилянську академію), створюють власні соціальні проекти, досягають вершин у спорті.

Додатковий набір студентів 19-20 років триватиме на сайті ual.org.ua за спеціальним промокодом #ual20182019bit. Або пишіть у приватні повідомлення на сторінці Української академії лідерства в Facebook.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь