Спецпроєкти

Незабаром планета може залишитися без коал


Коал оголосили фактично вимерлими. Про це повідомляють у виданні METRO.

У Австралійському фонді розповіли, що наразі на планеті лишилося тільки 80 тисяч представників цього виду. Такої кількості недостатньо, щоб зберегти вид. Тому будь-яке генетичне захворювання або патоген можуть призвести до зникнення тварин.

Цей вид сумчатих сильно постраждав від зміни клімату. Через підвищення температури коали помирають від зневоднення. Також істоти страждають через обезлісся. Австралійський фонд коал повідомляє – на 41 зі 128 територій, де раніше були ці тваринки, їх зараз немає.

Голова фонду Дебора Табарт закликає прем’єр-міністра держави втрутитися у справу. “Я закликаю нового міністра після травневих виборів прийняти Закон про захист коал (KPA), який створений та готовий до впровадження з 2016 року”, – підкреслила вона. Також Табарт додала – тепер прем’єр-міністр несе відповідальність за становище сумчастих.

Нагадаємо, популяція сильно постраждала у першій половині XX століття. На тваринок полювали через густе хутро: було вбито кілька мільйонів сумчастих. Коали ставали жертвами ще й через свою довірливість – вони не боялися людей, тому вчасно не тікали від мисливців. У 1927 році полювання на цих тварин в Австралії було заборонене.

Інша біда для сумчастих – захворювання, серед яких кон’юнктивіт, хламідіоз, синусит, цистит та інші. Лікують та захищають тваринок представники Австралійського фонду коал.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь