Спецпроєкти

5 думок Супрун про шкоду соцмереж (чому звідти треба тікати)


Уляна Супрун трохи відійшла від звичайних порад і підняла важливу тему психічного здоров’я. У своєму Фейсбуці (прям іронія) в.о. міністра охорони здоров’я опублікувала пост про вплив лайків у соцмережах на психіку користувачів.

Соцмережі роблять нас самотніми. Посилаючись на дослідників, Супрун підтвердила те, що вже казали неодноразово: соцмережі не роблять людину відкритішою до спілкування, а в деяких випадках і навпаки – змушують почуватися самотною.

Instagram має найбільший негативний вплив на психічне здоров’я. Опитування серед підлітків показало, що платформа є однією з найтоксичніших і сприяє постійному порівнюванню себе з іншими, більш успішними людьми. Внаслідок цього посилюється тривога та зростає ризик розвитку депресії.

Фото в соцмережах занижують самооцінку. Світлини можуть створювати нереалістичні очікування стосовно свого зовнішнього вигляду та сприяти низькій самооцінці. Instagram, де персональні фотографії займають центральне місце серед контенту, сильно впливає на появу таких відчуттів.

Через соцмережі погіршується сон та підвищується стрес. Крім того, що активні користувачі рідко висипаються, в них погіршується настрій та підскакує рівень стресу.

Лайки провокують залежність. За словами Супрун, лайк в соцмережах стимулює вироблення дофаміну, що є частиною системи винагородження мозку. Схвалення може робити людей залежними від соцмереж і чекати на нову порцію підтримки та позитивних коментарів. Погані коментарі (а це в соцмережах не рідкість) теж впливають на психічний стан.

В.о. міністра закликала частіше відмовлятися від соцмереж, залишаючись поза зоною досяжності, і запропонувала обирати живе спілкування з близькими. Ми прислуховуємося до порад, але не можемо приборкати бажання дізнатися, чи радіє сама Супрун від кількості лайків та репостів на своїй сторінці.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь