Спецпроєкти

У транс-жінок ризик розвитку раку молочної залози зростає у 46 разів


Нідерландські вчені попередили про підвищення ризику злоякісних новоутворень серед жінок трансгендерів. Є припущення, що розвиток раку молочної залози пов’язаний із жіночими гормонами, які застосовуються під час лікування.

У дослідженнях брали участь 2260 тисяч жінок, які народилися чоловіками. Середня тривалість гормональної терапії складала 18 років (діапазон – 7-37 років). Виявилося, що у 17 транс-жінок із загальної кількості досліджуваних  було діагностовано 18 випадків виникнення раку молочної залози. Для порівняння – пухлина виникає приблизно в 1 чоловіка з 8 тисяч.

Також відомо, що у транс-жінок більша частина пухлин молочної залози відноситься до люмінального типу. Дослідники висувають версію, що онкологія розвивається через гормон естроген, який використовується для терапії.

Ризик розвитку онкології у жінок, які раніше були чоловіками, приблизно на третину менше, ніж у тих, хто народився жінкою. Але нідерландські експерти наголошують – важливо розповісти про зростання ризику розвитку пухлини, який може бути спричинений жіночими гормонами, що вводяться до організму.

Додамо, рак молочної залози – це одне з найрозповсюдженіших злоякісних новоутворень серед жінок, а серед чоловіків зустрічається рідко. Ризик розвитку цієї патології у жінок – приблизно 12%, а у чоловіків – 0,1%.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь