Спецпроєкти

Вчені довели, що ворони емпатичніші за деяких людей


Поки людей порівнювали із тваринами і з’ясовували, на кого з дикої природи ми подібні, вчені зробили несподіване відкриття про емоційність ворон.

Міжнародная група вчених виявила, що у птахів є “емоційне зараження” – передача психічного настрою іншим. Подібний соціально-психологічний механізм є і у людей: один вічно невдоволений співробітник може дратувати і змушувати почуватися не дуже цілий колектив. Виявляється, що така поведінка притаманна і воронам.

Вчені провели декілька експериментів з 8 птахами. Ворон поділили на пари і запропонували дві коробки, одна з яких була порожня, а в іншій лежав шматок сиру. Птахи швидко зрозуміли, де саме зберігається щось смачне. Після цього вчені запропонували третю коробку і спостерігали за поведінкою пернатих. Цю частину експерименту позначають як тест когнітивних упереджень. Він слугує для виміру оптимізму та песимізму.

Далі птахам пропонували як улюблену їжу – корм для собак, так і моркву, яку вони терпіти не можуть. Ворони могли слідкувати за напарником, але для них залишалося таємницею, який смаколик він отримував. Потім птахи поверталися до коробок.

Коли ворони мали відкривати коробку, вони копіювали поведінку напарника. Якщо інший птах до цього був роздратований морквою, піддослідний демонстрував схожий настрій. І, навпаки, якщо напарник був у захваті від собачого корму, ворона також відкривала коробку з піднесеним настроєм.

З цього дослідники зробили висновок: у ворон є емпатія, як і в людей. Птахи здатні “заражатися” емоціями від інших птахів, особливо негативними, і, відповідно, передавати і свої почуття .

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь