Спецпроєкти

Змінити оператора і зберегти номер – це легко (відсьогодні)


Укранці з 1 травня мають змогу змінити мобільного оператора, але зберегти старий номер. Про це повідомляє AIN.

Детальніше про послугу

Послуга переносу номера називається MNP – Mobile Number Portability. Відповідний закон був прийнятий ще у 2010 році, але зробити послугу реальною вдалося тільки зараз. Представники Нацкомісії регулювання зв’язку повідомили, що оператори готові до запуску MNP. При зміні оператора абонент зберігає свій номер повністю, включаючи код мережі оператора (ті самі перші три цифри). Послуга доступна всім ідентифікованим абонентам.

Як змінити оператора

Якщо ви не ідентифіковані, потрібно зареєструватися у свого оператора. Ви надаєте SIM-картку та документи – на вибір паспорт, права, ІПН або інші.

Після реєстрації треба написати заяву оператору, на послуги якого хочете перейти. Після затверждення запиту отримуєте SIM-картку нового оператора зі старим номером.

Чи можуть відмовити

Є шанс, що вам відмовлять у переході на послуги іншого оператора, але він мінімальний. Причиною відмови може стати плутанина з документами – заяву подає не та людина, яка користується карткою.

Плюси

Перший плюс очевидний – у вас є можливість вибрати зручнішого оператора і при цьому зберегти номер, до якого звикли. Другий – потенційне зниження тарифів. Про це розповів виконавчий директор Українського державного центру радіочастот (УДЦР) Вадим Гулько. За його словами, послуга MNP створює додаткову конкуренцію між операторами. Після введення ідентичної послуги у США тарифи на зв’язок знизилися на 6% через боротьбу за клієнтів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь