Спецпроєкти

10 фактів з історії порно: від наскельного живопису до інтернету


Деякі люди досі соромляться вимовляти слово “секс” і ніколи у житті не зізнаються, що колись дивилися ті самі заборонені мораллю відео. Насправді, ролики, де хтось займається сексом, дивилися майже усі – хоча б із допитливості (можливо, у когось навіть преміум-акаунт на Pornhub). А от про те, як виникла порнографія, не всі у курсі.

Щоб ви знали не лише про псковське порно і Сашу Грей, ми підготували для вас підбірку цікавих фактів з історії зародження та становлення цього еротичного мистецтва.

Факт 1. Слово “порнографія” походить з грецької мови і поєднує слова “проститутка” і “описую, малюю”.

Факт 2. Порно існувало раніше, ніж ви могли уявити. Звісно, не у сучасному вигляді. Близько 4000 років тому месопотамський художник з любов’ю створив теракотову дошку із зображенням чоловіка і жінки, які займаються сексом. Жінка паралельно отримує ще одне задоволення: під час статевого акту вона п’є пиво.

Факт 3. Одна з найвідоміших книг про відчуття та секс усіх часів, Камасутра, датується приблизно III—IV століттями н. е. Англійською мовою трактат був опублікований лише 1883 року.

Факт 4. Із розвитком кінематографу розвивалася і еротична індустрія. Але не знаходилося достатньої кількості людей, які готові були йти до публічного кінотеатру на перегляд відвертих картин. Тому в 1960-х набули популярності будки піп-шоу, у яких можна було платити за потрібний вам фільм (той, що соромно дивитися на людях) і переглядати його непомітно від інших.

Факт 5. Наприкінці минулого століття апетит публіки до порно допоміг підняти попит на швидкісніший зв’язок: кращі модеми і більш високу пропускну здатність. Це стимулювало інновації і в інших сферах. Інтернет-провайдери порно були піонерами у веб-технологіях, таких як, стискання відеофайлів і зручні платіжні системи, а також у програмах партнерського маркетингу.

Факт 6. Наразі інтернет ускладнює життя професійним порнографам. Важно продати порноролик, якщо користувачі обирають безкоштовні перегляди на Pornhub.

Факт 7. До речі, про Pornhub. За популярністю він продовжує залишатися десь поруч із Netflix та LinkedIn.

Факт 8. Великим гравцем у порно зараз є компанія під назвою Mindgeek, яка володіє Pornhub і кількома іншими провідними порно-сайтами.

Факт 9. У минулому “технології і порно” пов’язували із паризькими фотостудіями або компаніями, які виробляють відеомагнітофони або високошвидкісні модеми. Сьогодні –  це алгоритми Mindgeek, які змушують затримувати погляд на екрані.

Факт 10. Просто подивіться це відео.

За матеріалами BBC

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь