Спецпроєкти

Для спрощення роботи: добірка найзручніших голосових помічників


Якщо хочете автоматизувати роботу на ПК чи смартфоні, то придивіться до голосових помічників. Ми підготували огляд найкращих віртуальних помічників, які стовідсотково стануть у пригоді.

Голосовий помічник: навіщо він потрібний?

Голосовий помічник використовує розпізнавання голосу й алгоритми обробки мови, аби виконати запити користувачів.

На основі конкретних команд голосові асистенти можуть повторювати й використовувати інформацію для пошуку, прослуховуючи конкретні ключові слова та фільтруючи зовнішній шум.

Голосовий помічник для комп’ютера

Голосові асистенти без проблем налаштовуються на ПК із Windows 7/8/10 та доступні російською й англійською мовами.

Якщо не знаєте, як увімкнути голосового помічника на своєму комп’ютері – пропонуємо подивитися огляд на ютубі з детальною інструкцією.

Голосовий помічник на Android

Бум на голосові помічники відкрила компанія Apple, коли представила нам розумну Siri. Зараз існує ціла сім’я голосових помічників і на Android, зокрема Cortana, Alexa та SoundHound.

Якщо у вас смартфон на Android, можемо порадити Google Assistant і Microsoft Cortana.

Окремо радимо звернути увагу на Alexa – наразі один із найкращих віртуальних помічників, який відповів на 80% запитань користувачів.

Голосовий помічник має офіційний додаток для Windows та для Android, який можна завантажити на будь-який гаджет. Нещодавнє оновлення додало голосове управління режимом «вільні руки». Тепер ви можете прокричати: «Гей, Алексо» і змусити помічника виконувати завдання, не торкаючись миші чи смартфона.

Потрібні рецепти? Кричіть Алексі. Втратили телефон? Вона допоможе швиденько його знайти. Хочете знайти фільм або робити прибирання під улюблену музику? Усе це та багато інших примх виконає голосова помічниця Alexa.

Щоправда, є цікава особливість: Alexa може не розпізнавати деякі акценти. Ось відео на цю тему – у ньому голосовий помічник не розуміє шотландського акценту:

Голосовий помічник на iOS

Уперше випущений як додаток у 2010 році, Siri швидко був придбаний Apple та став голосовою опорою пристроїв компанії з часів моделі iPhone 4S. Активувати голосовий помічник Siri можна просто випадковим: «Привіт, Siri», і вона вмить відповість вам, аби виконати будь-яке завдання.

Доступні всі стандартні команди: ви можете телефонувати людям, ставити запитання, шукати вебсайти, встановлювати будильники та нагадування, відкривати програми тощо. Якщо вам буде нудно, Siri також дасть сотні відповідей і розважить вас. Вона, мабуть, найсерйозніша та найдосвідченіша з усіх голосових помічниць.

Google Assistant

Найбільш універсальним та впізнаваним асистентом все ж залишається Google Assistant. Штучний інтелект цього голосового помічника з року в рік зазнає трансформацій та оновлень. Наразі понад 500 мільйонів людей використовують віртуального помічника від Google.

Спочатку завантажте Google Assistant у будь-який веббраузер на комп’ютері (або встановіть додаток на телефон), а потім торкніться піктограми мікрофона, щоб отримати відгук системи.

Потрібно буде надати вебсайту доступ до мікрофона вашого комп’ютера, щоб вимовляти команди й діставати швидкі відповіді від асистента. Якщо ви ввійшли у свій обліковий запис Google, асистент працюватиме ще краще. Просто запитайте: «Що далі в моєму розкладі?» або «Покажіть мої фотографії з останньої подорожі». Google вмить зреагує, зінтегрується з Google Фото й відповість на ваш запит.

Microsoft Cortana

Голосовий помічник для вашої роботи – Microsoft Cortana. Інтеграція з програмним забезпеченням Microsoft, як-от Office 365 та Outlook, особливо корисна для мільйонів людей, які щомісяця користуються цим софтом в офісі або працюють удома.

Окрім звичайних команд помічника, що охоплюють погоду, календарні зустрічі тощо, Cortana може ввімкнути або вимкнути Bluetooth та Wi-Fi чи запустити певні програми.

Щоб помічник відповів на «Гей, Кортано», не потрібна клавіатура чи миша. Просто перейдіть до налаштування Windows через піктограму гвинтика в меню «Пуск», потім виберіть Cortana і поговоріть із голосовим помічником.

У цьому ж діалоговому вікні можна налаштувати комбінацію клавіш для помічника та відображати його на блокованому екрані комп’ютера.

Замість висновків

92% користувачів покладаються на віртуального помічника для пошуку інформації;
75% використовують їх для встановлення нагадувань та зустрічей;
73% надсилають через них текстові повідомлення;
61% надсилають електронні листи через них;
57% купують товари.

Голосові помічники на основі ШІ можуть допомагати людям з інвалідністю. Голосова взаємодія особливо корисна для людей із вадами зору.

Голосові помічники доступні та зручні. Вони є чудовими інструментами для підвищення продуктивності в бізнесі, розваг і покращення якості вашого життя.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь