Спецпроєкти

Дослідження: скільки чашок кави на день не зашкодять серцю


Кава – один із найзагадковіших напоїв. Навколо кількості кави, безпечної для здоров’я людини, постійно точаться суперечки. В останньому дослідженні від British Heart Foundation йдеться про те, що люди, в принципі, спокійно можуть пити до 25 чашок на день, і це не зашкодить серцю.

Вчені спростували припущення, що надмірне вживання кофеїну призводить до застою крові у артеріях. Саме така інформація щодо впливу кави містилася у попередніх дослідженнях.

У новому дослідженні взяли участь 8412 людей. Їх поділили на три групи: у першій були ті, хто випиває менше чашки кави на день, у другій – від однієї до трьох, у третій – більше трьох. Виявилося, що навіть ті, хто може випити до 25 чашок на день, не страждають від змін у артеріях. Учасники пройшли МРТ-сканування серця та інфрачервоні тести пульсової хвилі. Інші фактори – вік, шкідливі звички, вага – теж бралися до уваги.

“Наше дослідження доводить, що кава не така шкідлива для артерій, як припускали у попередніх дослідженнях”, – зазначив доктор Кеннет Фунг. Він додав, що вчені хотіли б детальніше дослідити групу, у якій люди вживали, у середньому, по п’ять чашок на день, щоб зробити чіткі висновки.

Раніше вважалося, що завдяки кофеїну артерії стають жорсткікими, що збільшує ризик виникнення серцевого нападу або інсульту.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь