Спецпроєкти

Як собаки маніпулюють нами: дослідження вчених


Якщо ти маєш собаку, то точно знаєш цей милий погляд з-під зведених брів, який відбиває все бажання сердитися. Виявляється, пухнасті друзі не такі вже прості: вони точно знають, як нами маніпулювати, і роблять “дитячий” вираз обличчя навмисно.

Британські та американські вчені, досліджуючи анатомію собак і вовків, виявили, що у домашніх улюбленців, внаслідок еволюції, з’явилися спеціальні м’язи, які допомагають піднімати брови. Завдяки цьому, погляд собаки стає дитячим і безпорадним, тому встояти перед ним майже неможливо. У вовків, до речі, таких м’язів немає. Здатність змінювати вираз обличчя з’явилася у песиків протягом тисяч років існування поряд з людиною.

Керівниця дослідження, професор Джуліанна Камінські з Портсмутського університету, зазначає – коли собаки використовують ці м’язи, власник відчуває необхідність захистити свого домашнього улюбленця. Також Камінські додає – з точки зору еволюції, зміни у м’язах обличчя з’явилися у домашніх тварин надзвичайно швидко.

Більш ранні дослідження довели, що собаки можуть робити милий вираз обличчя, коли людина на них дивиться. Тобто цуценя одразу очікує на відповідну реакцію, зводячи бровки: за милі очі йому пробачать і розірвану подушку, і книжки у слині, і, взагалі, все на світі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь