Спецпроєкти

Небезпечний охолоджувач: чи можна захворіти через кондиціонер


Сезон боротьби між станами “мені спекотно, давайте зробимо холодніше ” і “я зараз помру від холоду” офіційно відкритий. Сварки в офісах йдуть не на життя, а на смерть: встановити якусь ідеальну температуру, за якої буде комфортно усім, рідко виходить. Ми вже розповідали, чому системи кондиціонування, насправді, сексистські, і почитати про це можна тут. Зараз розповідаємо, як працює кондиціонер і чи можна через нього захворіти.

Як працює система охолодження

Сучасні кондиціонери можуть мати додаткові функції, на кшталт очищення повітря, але основна все ж зводиться до охолодження повітря у приміщенні. Зазвичай, система працює при зачинених вікнах для уникнення потрапляння гарячого повітря ззовні. Кондиціонери фактично переганяють його крізь себе, знижуючи температуру. Тримати вікна постійно зачиненими – насправді, погана ідея, так як повітря не оновлюється і забруднюється.

Чи можна застудитися через систему кондиціонування

Безпосередньо через протяги, якщо ти до цього був/ла здоровим/ою, – ні. Але старі забруднені фільтри можуть містити збудників інфекцій. Тому важливо вчасно змінювати фільтри. А ще – не приходити до офісу хворим/ою, аби не заразити інших.

Небезпека кондиціонеру

У кондиціонерах утворюється конденсат, який є поживним середовищем для бактерій. Разом із охолодженим повітрям шкідливі мікроорганізми, або продукти їхньої життєдіяльності,  виходять із кондиціонеру. Також у фільтрах є пилові кліщі, які сприяють розвитку алергії та астми. Не менша небезпека для офісних працівників – пліснява, яка утворюється у центральних кондиціонерах. Навіть у здорових людей спори плісняви можуть викликати кашель, нежить та симптоми задишки. Найбільш небезпечно перебувати під кондиціонерами, ураженими цвіллю, людям із хронічними захворюваннями.

Крім того, нечищені системи охолодження – одна із ознак “синдрому хворої будівлі” – можуть викликати закладеність носу, чхання, головний біль, втому, проблеми з диханням, дерматози.

Що робити

  • Встановити якісну систему кондиціонування (бажано, із функцією очищення повітря).
  • Щороку перед початком літнього сезону змінювати фільтри та прочищати повітреводи.
  • Хоча б іноді відчиняти вікна в офісі для оновлення повітря у приміщенні.
  • Після ремонту/глобального прибирання в офісі кондиціонери також рекомендується чистити.
  • Знаходити компроміс. Все ж існує температура, за якої у приміщенні, більш-менш комфортно, буде всім. А співробітники, які мерзнуть чи, навпаки, задихаються від спеки, працюють гірше.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь