Спецпроєкти

IP-камери: які бувають і яку обрати собі


Щороку ринок IP-камер розширюється новими моделями, які стають доступнішими для користувачів. Ці високотехнологічні пристрої пропонують широкий функціонал для тих, хто піклується про безпеку свого дому: від детекторів руху до дистанційного керування. Ми розповімо вам, як вибрати найкращу IP-камеру залежно від ваших цілей.

Як вибрати камеру для відеоспостереження за допомогою смартфона?

Наявні зараз на ринку IP-технології дозволяють будь-якому користувачу смартфона за допомогою спеціального застосунку вести відеоспостереження з будь-якої точки нашої планети, якщо є доступ до Інтернету. Ваша дача, квартира, гараж чи прибудинкова територія тепер можуть бути 24/7 під вашим пильним наглядом.

Звичайно, якщо ви вирішили організувати відеоспостереження, вам потрібно буде придбати необхідне обладнання. Насамперед відеокамеру. Саме IP-камери не потребують під’єднання до комп’ютера чи смартфона за допомогою USB-порту.

IP-камери поділяються за формою та способом монтажу:

Модульна. Така камера є об’єктивом із платою. Цей пристрій досить універсальний. Він не має корпусу, але має компактну форму. Його можна монтувати в стіни приміщень, стелі, або ж використовувати спеціальні кожухи для монтажу. Найчастіше модульні камери можна побачити у відеодомофонах. Модульна камера дуже легко налаштовується та чудово підходить для відеоспостереження в офісах та квартирах. Якщо ви бажаєте встановити її на вулиці, то потрібно буде підібрати кожух із підігрівом і захистом від вологи.

Купольна. Ця камера має компактний корпус і чудово кріпиться на стелю. Вона може бути обладнана поворотним механізмом, мати слот для SD-карт для збереження відеозаписів та вбудований мікрофон. Записи з купольних відеокамер можна переглядати віддалено за допомогою фірмових застосунків для Android або iOS, а також через веббраузер персонального комп’ютера. Найчастіше купольні камери вибирають для приміщень та сходових кліток через свій дизайн, який не псує інтер’єр та екстер’єр.

Купольна IP-камера

Циліндрична. Циліндричні відеокамери перебувають на другому місці за популярністю після купольних. Такі камери часто обладнані поворотним механізмом. Користувачі віддають перевагу встановленню їх як у приміщенні, так і на вулиці. Саме тому можна легко знайти циліндричні відеокамери зі спеціальним кожухом, який захищає від вологи, спеки та вандалів. Багато з моделей оснащують інфрачервоним підсвічуванням, що дозволяє вести спостереження цілодобово. Ця перевага дозволяє використовувати їх для контролю за об’єктами з підвищеними рівнями безпеки.

Панорамні. Ці камери обладнанні лінзами з панорамним оглядом у 360 градусів (так зване «риб’яче око»). Такий кут огляду дозволяє побачити все навколо! Коштують панорамні камери недешево, але вони найбільш просунуті серед своїх колег. Вони мають слоти для SD-карт, режим «нічного бачення» та вмонтований мікрофон. Саме ці камери стануть найкращим вибором для нагляду за великою територією біля будівель, яку потрібно охороняти.

Панорамна IP-камера

Якщо відеокамери для вулиць мають бути захищені від впливу зовнішніх факторів, то IP-камери для транспортних засобів мають бути стійкими до вібрацій та тряски.

Яке обладнання необхідне для під’єднання?

Більшість моделей IP-камер за допомогою Wi-Fi-мереж з’єднуються з ресівером – Wi-Fi-роутером. Якщо ви бажаєте під’єднатися до відеоспостереження дистанційно, Wi-Fi-роутер повинен мати доступ до Інтернету. Можна також як ресівер використовувати планшети та смартфони, які мають вбудовані модулі 3G або 4G. У такий спосіб організувати відеоспостереження можна зовсім недорого. Звичайно, якщо ви бажаєте мати максимально якісні відео та звук, то потрібно буде купити потужний Wi-Fi-роутер, який не втрачатиме вхідну швидкість під час передавання сигналу.

Якщо ви перебуваєте вдома, недалеко від камери, то можете скористатися локальною бездротовою мережею або під’єднати камеру за допомогою витої пари до LAN-інтерфейсу мережевої карти.

Інколи виробники IP-камер пропонують пристрої з вбудованими 3G/4G чи Ethernet-модулями.

Як сервер для зберігання даних можна використати комп’ютер зі встановленим програмним забезпеченням, смартфон чи планшет зі спеціальними застосунками, а також хмарні сервіси.

Щоб переглядати записи дистанційно, вам потрібно встановити на смартфон застосунок для віддаленого доступу. Краще вибирати програми від виробників відеокамер.

Які переваги мають IP-камери?

Переваг в IP-камери над звичайними камерами відеоспостереження дуже багато. Наприклад, ви отримуєте декілька відеопотоків: один – для перегляду на моніторі, інший – для збереження на сервері. Якість цих сигналів може бути різною. Крім цього, зображення автоматично поліпшується апаратно, а його якість залишається стабільною під час трансляції. Такі камери не зазнають впливу аналогових шумів. Якщо ви боїтеся, що ваша камера стане жертвою хакерів, то можемо вас заспокоїти. Передача даних захищена від правопорушників технологіями шифрування. Також, якщо камеру спробують зламати фізичними методами, буде створена копія архіву з останніми відеозаписами.

Сучасні IP-камери можуть аналізувати «побачене». Вони мають детектори руху та навіть функцію розпізнавання облич, автомобільних номерів та поведінки людей. Повідомлення про зафіксовані тривожні дії будуть передані вам за допомогою е-mail або на застосунок смартфона. Якщо налаштувати ввімкнення камери тільки після фіксації руху, то можна суттєво знизити навантаження на мережу та зекономити електроенергію.

IP-камери компресують зображення, а тому відеозаписи не займають багато місця на жорстких дисках без втрати якості. Найпоширеніші відеокодеки: для статичного зображення – JPEG, динамічного (у русі) – MJPEG і пропрієтарні (платні) – H.264, H.265.

камера спостереження

Багато IP-камери підтримують режим коридору – вертикальне відображення відео, 9:16 замість 16:9. У цьому режимі зручно переглядати знімання коридору, тунелю тощо. Як зазначають виробники відеокамер, отримати його за допомогою софту неможливо.

Наразі IP-камери є багатофункціональним обладнанням, яке дозволяє вчасно зафіксувати та уникнути правопорушення. Злочинці, розуміючи, що вони потрапили в об’єктив відеоспостереження, декілька разів подумають, чи варто їм ризикувати далі. Користувачам такі камери доступні в різних цінових категоріях. Водночас ми рекомендуємо брати обладнання із середньою ціною, оскільки на безпеці краще не економити. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь