Спецпроєкти

Як не нервувати і знову полюбити свою роботу: 9 нескладних порад


Від втомленості, незадоволення робочою атмосферою та емоційного вигорання не застраховані навіть найпалкіші прихильники власної роботи. Краще запобігати проблемі, аніж потім ковтати заспокійливі та якнайшвидше шукати психоаналітика. Публікуємо поради від Брюса Дейзлі, який вже багато років вивчає корпоративну культуру та знає відповідь на запитання, як знову закохатися у власну роботу (і написав про це цілу книжку).

Відмовитися від робочої пошти у вільний час

Це насправді простіше, ніж здається. Дослідження довели, що рівень стресу у тих, хто постійно перевіряє робочу пошту поза офісом, підвищується у порівнянні з тими, хто цього не робить.

Не забувати про обід

І краще їсти не за комп’ютером – це лише додає стресу. Обирайте для обіду кухню: встигнете набратися сил та трошки відпочити.

Не ігнорувати колег

Спілкування з іншими співробітниками допомагає почуватися комфортніше, а також надихає на нові ідеї. Причому краще за все розмовляти на теми, які роботи не стосуються.

Хоча б на день відмовлятися від смартфону

Через постійні перевірки месенджерів, гортання новинних стрічок і моніторингу чужих інстаграмів виникає стрес. Якщо можете, відмовтеся від такого проведення часу хоча б на вихідні. Є куди цікавіші та корисніші справи.

Не перепрацьовувати

40 годин на тиждень – це якраз норма, за межі якої не варто сильно виходити. Постійне перепрацювання може схвально сприйматися керівництвом та колегами, але воно потроху “з’їдає” вашу працездатність і не дає нормально відпочити.

Поради особисто від нас

  • Не зволікайте з відпустками: хоча б раз на рік треба відпочити як слід.
  • Намагайтеся не доробляти справи вдома. Це – ваша зона відпочинку. Розмежовуйте роботу і солодке неробство.
  • Більшість людей недооцінює здоровий восьмигодинний сон. Не будьте серед них.
  • Гроші – далеко не найголовніша мотивація. Навіть суперзарплатня довго не втримає вас на посаді, від якої нудить.

За матеріалами BBC

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь