Спецпроєкти

8 ознак, що твої стосунки із алкоголем варто закінчувати


Алкоголиків не люблять (хоча й іноді жаліють), а от вживання алкоголю “у невеликій кількості”, навпаки, підтримується. Межа між тією невеликою кількістю і початковими стадіями алкоголізму тоненька, і перетнути її легше, ніж здається. Якщо твої неоднозначні стосунки із алкоголем тривожать не лише тебе, читай ознаки, які прямо вказують на необхідність відмовитися від чергового пивка ввечері.

Тобі не раз казали, що ти алкоголік/чка

Пропускай цей пункт, якщо у твоїх друзів дивне почуття гумору і алкоголізмом вони називають твою звичку раз на місяць випивати пляшечку нульовки. Якщо це не той випадок, порахуй, скільки нетверезих вечорів на тиждень у тебе припадає. Навіть якщо ти п’єш небагато, але щовечора – це не окей.

Залежність – це не лише кількість алкоголю, а й частота його вживання (або бажання випити).

Через алкоголь у тебе проблеми на роботі

Ти вже не вперше тихенько вмираєш за робочим ноутбуком, потайки ковтаючи аспірин і звертаючись до всіх богів, щоби стало хоч трохи краще. Принюхуєшся, чи від тебе досі не тхне перегаром. Іноді навіть брешеш, що захворів/ла, а насправді відлежуєшся вдома після двох вчорашніх пляшок вина.

Ти і сам/а розумієш, що це взагалі не класно. Зупиняйся зараз – потім ставатиме лише гірше.

Тобі нудно бачитися з друзями на тверезу голову

Навіть із близькими. З тими, кого бачиш раз на рік, ще гірше: розмова не клеїться, доки не замовите по келиху. А краще – по два чи три. Якщо друг не хоче до бару, а планує безалкогольну прогулянку, ти вже думаєш, як краще “злитися” і знайти інший варіант проведення вечору. Від звичайних розмов нудить, посміхатися на тверезу голову не хочеться, жарти оточення здаються тупими, і терпіти це стає все важче і важче.

Або твої друзі справді такі нудні (в чому ми трохи маємо сумніви), або твої стосунки із алкоголем зайшли занадто далеко.

Тобі в цілому нудно без алкоголю

Інші заняття набридли, видаються недолугими і дитячими. Навіть серіали, на які ти так чекав/ла, без вина дивитися якось тяжко. Книжки читати нецікаво, гуляти – нудно, шукати нові хобі взагалі не хочеться. А от випити – завжди залюбки. У тебе навіть бармени вже не питають нічого, а мовчки наливають.

Сподіваємося, у тебе немає депресії. Але радимо сходити до спеціаліста. Краще за все – до психоаналітика. Можливо, після твоїх щирих зізнань він порадить звернутися до нарколога.

Друзі тебе уникають

Бо після того, як вип’єш, ти починаєш буянити, чіплятися до незнайомців, позичати гроші на ще одне пиво, розповідати чужі секрети, хизуватися володінням холодною зброєю (розмахувати кухонним ножем як навіжжений/а). Або телефонуєш всім підряд – знайомим, батькам (і таке буває), колишнім однокласникам, колишнім дівчатам/хлопцям, – щоби зі сльозами у голосі поскаржитися на самотність, жорстокий світ та нерозділене кохання.

Тобі така поведінка може здаватися милою або трохи дивною особливістю сприйняття організмом алкоголю. А іншим це видається жахом. Припиняй знущатися над близькими. І над собою – теж.

Тобі важко наважитися на щось, доки не вип’єш

Коли ти тверезий/а, стримано стоїш навіть на концерті Shortparis (де не танцювати неможливо). До того симпатичного колеги ти точно не підійдеш, бо від однієї думки про це ледве не втрачаєш свідомість. А от алкоголь перетворює тебе на впевнену у собі рішучу людину, за що ти його і цінуєш. Перед важливою справою ти вже прикидаєш, де і що можна хильнути.

Не слухай поради тих, хто радить трошки випити “для хоробрості”, особливо якщо радники не знають, наскільки часто тобі потрібний подібний допінг.

Ти вже давно не блюєш, навіть коли перепив/ла

Не треба тішитися, якщо після суміші пива, горілки, текіли та двох слабоалкоголок зверху твій шлунок підозріло мовчить. Це насправді погана ознака: організм засмічений алкоголем і не має сил відторгнути його. Скоріш за все, ти випиваєш нерідко, тому і виникла така алкогольна толерантність.

Не радій, а зменшуй дози, якщо хочеш, щоби організм прослугував тобі довше.

Тобі не раз викликали “швидку” після того, як ти перепив/ла

Не знаємо, чи потрібні тут якісь коментарі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь