Спецпроєкти

13 причин, чому у тебе так мало лайків у соцмережах


bit.ua продовжує відповідати на головні питання буття. Цього разу ми вирішили розібратися, що ж не так з твоїми соцмережами. Вірніше, з лайками. А ще точніше, з їх відсутністю.

І знайшли 13 причин, чому їх завжди мало.

Ти не створюєш нічого нового

Нові формати заходять в соцмережах на ура. Але якщо ти все так само продовжуєш публікувати фотографії з заваленим горизонтом і жартувати за відпрацьованою схемою, то напливу лайків не передбачається. Слава (не співачка) любить сміливих і готових піти на ризик. Над контентом, дійсно, треба ламати голову, щоб твоя стрічка була цікава не лише твоїм друзям. Звичайно, якщо ти не грудаста білявка чи власник/-ця наймилішого кота.

Перефразовуючи вуличну класику, будь хуліганом в соцмережах, і лайки до тебе потягнуться.

Тебе зможуть оцінити тільки після смерті

Якщо ж твій інстаграм переповнений авангардними експериментами, його не сплутати з іншими акаунтами, а потоку лайків ще немає, то є імовірність, що ти геніальніше сучасної епохи. Або просто з’їхав/-ла з глузду.

Історія знає купу прикладів, коли митці жили в злиднях, а після смерті знаходили мільйони фанатів, а за їхні роботи багатії віддавали мільйони доларів. Не хочемо образити, але у нас є сумніви чи купить хтось твоє селфі на робочому місці за мільйон доларів, але відео з боротьбою двох безхатьків – запросто.

Твоє прізвище не закінчується на -ардашьян

Варто пам’ятати, що соцмережі – ціла екосистема. І як у будь-якої системи у неї є свої правила існування. Є ієрархія і логічна еволюція. Ми ж не дивуємось, що пінгвін не бігає швидко, як гепард. Чому тоді деякі з нас вважають, що сімейство Кардашьян несправедливо отримують свої мільярди лайків, не створюючи ніяких нових сенсів?

Їх приклад показує, що тяжкою працею можна все заробити. Особливо, коли про тебе знімають рейтингове реаліті-шоу, а ти і не проти. До речі, ми в тому році робили дослідження феномену представниці цього клану Кайлі Дженнер.

У тебе відстійний контент

На щастя, ми не на побаченні і нам не варто говорити тобі неправду, щоб сподобатись. Тому, якщо чесно, цілком можливо, що у тебе немає лайків через нісенітницю, яка у тебе грає роль контенту для соцмереж. І, що найголовніше, в цьому немає нічого страшного. Адже важко згадати приклад, коли через поганий контент в соцмережах помирала людина. Це ж не постріл з арбалету у сонну артерію, чому від цього помирати?

Не переймайся, інтернет звик до твоїх низькопробних постів і навіть репости з усіляких пабліків можуть замаскувати проблему, а не вирішити. Але тебе це немає турбувати. Ти живеш своє життя лише для себе, тому такі дрібниці, як чужі оцінки твого контенту абсолютного тебе не стосуються.

Тільки, якщо твій Інстаграм це не парад однотипних селфі. Навіть якщо ти найгарніший пиріжечок у світі. Досить так робити.

Обманюєш себе, коли говориш, що лайки тобі байдужі

Нас з дитинства вчать, що обманювати погано, правда завжди переможе. Хоча це не завжди виходить (і не треба), але дивним чином широка публіка не любить фейків. Тим паче, в наш час, коли будь-яку історію можна перевірити за декілька кліків.

Раніше продюсерам всіляких артистів було легше придумати легенду, на яку купляться фанати. А зараз архів мережі нараховує стільки інформації, що будь-яка брехня рано чи пізно розкриється, лише зіпсувавши імідж.

Так от, чому у світі правди і пост-правди ти сподіваєшся, що обманюючи про безсенсовість лайків (коли їх мало) ти продовжуєш слідкувати скільки людей уподобали твій допис?

Людям масово подобаються дуже дивні речі

Відкрий свій плейлист, а потім порівняй їх з будь-яким чартом у своєму стрімінг-сервісі. Скільки пісень з топ-100 опинилися у списку улюблених тобою? Ти ще більше здивуєшся, коли увімкнеш радіо. Дивно, але чому радіопродюсери не включають до плейлистів ні твоїх кльових Balthazar, ні нові сингли Юри Бардаша чи гурту БАЛДЬОЖ?

Тому знаходитись у лайковому андеграунді несоромно. Навпаки, якщо це розцінювати, як певну елітарність твого контенту? Адже найкрутіші речі не визнані мільйонами – UZ Family чи Курганмани в музиці або ж «Казка про Пилипа. Як Пилип прилип» на ютубі.

Їх немало, це справедливий номінал твого контенту

Звідки взялась відносність щодо того скільки у тебе має бути лайків? Якщо у тебе менше лайків, ніж у рядового українського топ-блогера з тупим контентом. Нерозумно ж порівнювати ціну на пиво в Україні та Норвегії, адже зарплатні відомості, рівень життя та вартість супутніх товарів у цих двох країнах зовсім різна. Так і немає сенсу бідкатися, що за відрижкою і постійною дефікацією тупуватих лідерів думок слідкують більше людей, аніж за твоїми смішними каламбурами серед краєвидів міста.

Порахуй людей з твоїх підписників, з якими знайомий/-а особисто. Потім залиши тих, з ким приємно мати справу. А далі відзнач тих, кому дозволиш сказати слово на власному похованні. Ось, ти маєш цифру, яка дорівнює ідеальній кількості лайків під постами. А все що більше – популярність та слава.

Ти трохи перегинаєш

Давай відразу домовимось: автомобільна промисловість та інстаграм – трішки інші речі. До чого це ми? Подейкують, що задля заробітку мільйона доларів легше продати мільйон авто по долару, ніж одне – за мільйон. Так ось, коли ти намагаєшся отримати мільйон лайків, зробивши мільйон постів – це працює зовсім не так.

У кожного у стрічці є «кріейтори», кількість інстасторіз котрих перевищує допустимі здоровим глуздом норми десь у 14 разів. І у нас погані новини, якщо в твоїй стрічці немає подібних людей.

Досить використовувати мобільний трафік своїх підписників задля безглуздого контенту на 24 інстаісторії. Так, навіть, якщо ти використовуєш оцей фільтр де стріли і сердечка летять тобі в щоки.

«Головне, щоб ця пісня подобалася твоїй мамі» (с)

Цілком логічне питання після прочитання цього тексту – а судді хто? Адже, за великим рахунком, оцінити цінність, пробач за каламбур, свого контенту можеш лише ти. Тому у всесвітній мережі і з’являються ідеї про «відміну лайків». Тим паче, коли відсутність громадського схвалення чи навіть наступний за цим буллінг провокують психологічні проблеми у користувачів.

Подвійна природа спілкування в 21-ому сторіччі дозволяє побачити і поговорити з людиною у будь-якому куточку Землі, але відволікає від розмови з близькими у себе вдома. Не переймайся через лайки, краще подзвони чи напиши близьким, запитай як справи і «лайкни» їх пост вживу – скажи наживо, що крута фотографія чи пост.

Ти не граєш за правилами соцмереж

Топ-блогерам не просто так захотілось публікувати пости періодично та запитувати у фанатів як той чи інший пост. Це найпростіші правила поводження з контентом. А коли ти не публікуєш місяць фотографій, а потім очікуєш на лайки через секунду після публікації, то це найкраща ідея.

Але гірше – увірватись в соцмережі після перерви потоком контенту. Якщо відразу запостить 12 фотографій, ти не лише можеш втратити підписників, як спам-бот, а й «розсієш» лайки – люди не будуть знати, яку фотографію лайкнути. А відзначити всі 12 знімків сердечком можуть лише родичі, або ж закохані у тебе люди.

Тобі пора піти з соцмереж

Суспільство розвивається, але не всім подобаються його зміни. Є гомофоби, які ділять ще людей за своїми печерними ознаками, чоловіки, які вважають жінок нерівноправним партнером і самі ж пані, які очікують, що через гендерні відмінності за них мають платити в кафе. Таким леді хотілося б повернення лицарських часів, коли джентльмени могли роками добиватися уваги обраниці.

Зараз у людей немає стільки вільного часу, тому така практика відмерла. Також немає часу і на безглузде биття головою об стінку у різних сферах. Одна з них – соцмережі. Якщо ти щось робиш-робиш, але немає ніякого фідбеку, можливо, варто переключити сили в інше, більш благодатне русло? Життя всього одне і немає великої потреби в пошуці ідеальної формули для свого контенту заради моря лайків.

Лайки – застаріла валюта

В дитинстві нам здавалось, що багатство кількістю пачок чіпсів чи пляшок коли, які ти можеш купити без кредитів. З часом, уявлення про багатство змінювалось, а чіпсами тепер можна хоча б завалити спальню, але немає часу їх їсти, та й хотілось би чогось здоровішого.

Так і лайки сьогодні не є основною валютою оцінки важливості контенту. Можна змінювати планету та життя окремих людей на краще без тисячі лайків. Інформації стало настільки багато, що тепер нам треба сервіси не для її пошуку (як на початку інтернет-ери), а навпаки – для фільтрування. І чи пройде фільтр залайкана, але порожня у плані сенсу інформація? Гадаємо, що ні.

Бути популярним/-ою і залайканним/-ою – важка праця. Ти готовий/-а до такого?

Звичайно, можна посміятися з заяв Кім Кардаш’ян, що у неї дуже складне життя блогера. Або в 1000-й раз посміхнутися з мема, де над «важкістю життя блогера» хіхікають шахтарі, пожежники чи лікарі. Але нагадай – наскільки твоє життя публічне?

Чи всеодно тобі, що скажуть оточуючі чи як подивляться на твій одяг? Чи може тебе зачепити якась образа або ж хейт у соцмережах? Невже, ти з посмішкою сприймаєш будь-які оціночні дії з боку оточуючих?

Насправді, виставити своє життя напоказ заради популярності чи лайків складніше, ніж здається. Просто подумай чи зможеш ти втриматися розповідати про кожен свій крок після того, як отримаєш першу популярність? І чи не станеш тим/тою, над ким зараз хіхікаєш?

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь