Спецпроєкти

Кінець людства через 760 років: чи можливо це, і до чого тут математика


Абстрактні апокаліпсиси вже мали трапитися мільйон разів, проте людство ще залишається живим. Але автор книги про кінець світу Уїльям Паундстоун застережує – люди можуть зникнути з планети впродовж кількох наступних століть.

Паундстоун використовує для вираховування дати кінця світу “метод Коперника”, винайдений астрофізиком Джоном Річардом Готтом III. До речі, саме Готт пророкує загибель людства через 760 років.

Паундстоун пояснює передбачення через математичну формулу. Він зазначає: “кількість людей, які колись жили на планеті, дорівнює приблизно 100 мільярдам. Зараз щорічно на світ з’являється близько 130 мільйонів осіб. Для появи ще 100 мільярдів потрібно приблизно 760 років. А от вірогідність кінця людства у найближчі кілька сотень років – 50%. Тобто є 50-відсотковий шанс, що людська раса все ж залишиться на планеті”, підкреслює дослідник.

Можна від самого початку поставитися до розрахунків Паундстоуна скептично (як до пророцтв майя), а можна детальніше ознайомитися з його книгою і зробити більш зважені висновки. Так чи інакше, у людства ще є якийсь час, і ми можемо, якщо не зупинити вимирання, то, принаймні, зробити життя комфортнішим. Відмова від матеріалів, що не розкладаються, зміна ставлення до ресурсів планети (які колись закінчаться), взаємоповага і допомога тим, хто цього потребує – це не так складно, як здається на перший погляд.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь