Спецпроєкти

«‎Ненавиджу жінок». Хто такі інцели і чому вони з’явились


У 1997 році студентка Алана заснувала форум Alana’s Involuntary Celibacy Project. Він призначався для одинаків та одиначок будь-якого віку, статі та орієнтації, які не могли знайти собі партнера. На форумі хлопці та дівчата, що не мають пари, спілкувалися, обговорювали проблеми і давали поради один одному.

Форум існував недовго, проте наслідки були катастрофічними. Сама Алана бідкалася, що її світла ідея об’єднати одинаків/одиначок і допомогти їм переродилася у рух інцелів – чоловіків, які ненавидять жінок і нерідко бажають їм смерті.

Хто такі інцели і чого вони хочуть

Слово «‎інцел» утворене від словосполучення involuntarily celibate – целібат проти власного бажання. Інцелами почали називати себе чоловіки у середньому до 30 років, що сприймають жінок виключно як сексуальні об’єкти.

Представники руху вважають, що ті відмовляють їм у сексі винятково через зовнішні дані. Інцели впевнені, що особи протилежної статі обирають канонічних «‎справжніх чоловіків” високого зросту із рел’єфними м’язами. Якщо обранець дівчини за суспільними нормами не вважається красивим, представники руху вважають, що він зламав систему і ледве не обманом підкорив свою другу половинку.

Представники руху звинувачують жінок ледве не у всіх своїх бідах. На форумах involuntarily celibate можна побачити коментарі на кшталт «‎жінки зробили мене таким слабким і нещасним», «‎мені 25, у мене ніколи не було сексу, і проблема явно не у мені». Інцели частіше за все не вважають, що самі роблять щось не так, повністю перекладаючи провину на жіночу стать. Втім, вони нарікають і на свою зовнішність – особливо якщо не є конвенціонально красивими. Та навіть у цих наріканнях вони звинувачують жінок, які ніби не звертають увагу на тих, хто не вважається привабливим за суспільними канонами.

Як все починалося

Одним із засновників руху інцелів вважається Еліот Роджер. 22-річний юнак у 2014 опублікував на своєму YouTube-каналі відео, у якому скаржився на несправедливе ставлення до нього. Роджер наголошував, що регулярно ходить до тренажерного залу, купує дорогі стильні речі, проте дівчата все одно не звертають на нього жодної уваги.

Вас, дівчат, я ніколи не приваблював. Я не знаю, чому ви не вважаєте мене гарним. Але я покараю вас за все це.

Еліот пообіцяв, що помститься – не тільки дівчатам, а й хлопцям, які, на відміну від нього, мали секс. І обіцянку виконав.

Наступного дня – це було 23 травня 2014 року – Роджер вбив шістьох людей і поранив тринадцятьох. Після цього він застрелився у своїй машині.

Крім відеообіцянки розправитися із людьми, Еліот мав багатосторінковий маніфест My Twisted World. У ньому хлопець також обіцяв розправитися із людьми і вбити стільки, скільки зможе.

Жителів Айла Віста у Каліфорнії масове вбивство жахнуло. Проте багато представників «‎чоловічого руху» були у захваті від Роджера. Вони охрестили його святим, а злочин назвали початком повстання. Саме Еліот привернув світову увагу до проблем інцелів – і до проблем, які вони можуть створити для суспільства.

Де мешкають інцели

Представники цього руху, здебільшого, проживають в Європі та Північній Америці. Переважно спілкуються на власних форумах, де банять жінок, що випадково чи навмисно залишили коментарі. Інцели нерідко пишуть на форумах Reddit або 4chan, при цьому намагаючись не залишати гострих коментарів, аби не потрапити до бану.

Славнозвісний Еліот Роджер був учасником Men’s Rights Activist і перебував в онлайн-спільноті PUAhate. Форум перестав працювати після вбивств і самогубства Роджера.

Одним із найвідоміших сайтів із захисту чоловіків вважається avoiceformen.com. Його засновник Пол Ілам не відносить себе до інцелів. Проте представники руху цей сайт, як мінімум, поважають і розділяють ідеологію Ілама, який вважає єдиною перевагою жінок наявність у них вагін.

В Україні поки що немає єдиного руху інцелів (сподіваємося, що не буде). Проте у сусідній Росії функціонує спільнота «‎Чоловіча держава», представники якої знецінюють жінок, звинувачують їх у наявності великої кількості прав і повної відсутності обов’язків. Засновників ВК-пабліку «‎Чоловіча держава» засудили за звинуваченням «‎Створення екстремістської спільноти». Четверо представників руху отримали від двох до чотирьох років позбавлення волі.

Погляди на життя. Словник інцелів

Інцели не лише вважають, що жінки – причина всіх їхніх бід. Незаймані хлопці та чоловіки впевнені: дівчата не мають відмовляти їм у сексі взагалі. Радикальні інцели обговорюють, як змусити жінок займатися з ними сексом і уникнути покарання за можливе згвалтування.

Нерідко інцели звинувачують представниць жіночої статі у розбещеності. При цьому вони мріють про сексуально розкріпачену партнерку, що виконуватиме всі їхні бажання. Описуючи дівчину мрії, мешканці форумів для незайманих зазвичай використовують слова і фрази «‎слухняна”, «‎скромно одягається поза домом”, «‎не сперечається зі мною”, «‎не відмовляє у сексі” тощо.

У інцелів є власний словник. Наприклад, привабливих і недоступних дівчат вони називають Стейсі (Stacys), а красивих чоловіків – Чедами (Chads). У лексиконі інцелів також є термін Саб 8 (Sub8) – для позначення звичайних людей з відносно нормальною чи непривабливою зовнішністю. Stacys, за логікою незайманих мимоволі, зазвичай заводять стосунки і займаються сексом лише із Chads, а от Sub8 щастить набагато рідше.

Деякі інцели з усіх сил намагаються перевестися до категорії Чедів. І вони не обмежуються тренажеркою і дорогими речами, як Роджер: частина незайманих і впавших у відчай вдається до пластичної хірургії. Проте у більшості випадків дівчата і жінки все одно не поспішають займатися сексом нехай із красивим, але пихатим хлопцем, який не приховує відрази до них.

Чому інцелів варто боятися

Лише на британських онлайн-форумах можна нарахувати десятки тисяч інцелів. У світі їх набагато більше, і деякі виходять за межі онлайн-діяльності.

Серед них – згаданий вище Еліот Роджер, який вбив і поранив 19 осіб. Згадаємо й Алека Мінасяна, який у квітні 2018 року почав давити людей автофургоном у центрі Торонто. Він убив 10 і поранив 15 осіб, більшість з яких були жінками. Мінасян незадовго до скоєння злочину написав пост у себе у Фейсбуці, де захоплювався Роджером.

Серед інцельських героїв – відомий норвезький терорист Андерс Брейвік, який не раз висловлював свою відразу до жінок. Поважають інцели і Марка Лепіна, який в 1989 році вбив у Політехнічній школі Монреаля 14 дівчат. Лепін розділив клас на юнаків та дівчат і заявив останнім, що хоче покінчити із фемінізмом. Після цієї фрази 25-річний Марк почав стріляти у студенток. Потім він направив пістолета до скроні і застрелився. Поліцейські знайшли у кишені вбивці записку з текстом: «‎Феміністки зруйнували моє життя. Я помстився за себе”.

Безперечно, є представники руху, діяльність яких обмежується написанням коментарів на форумах. Проте ідеологія інцелів мізогінна і руйнівна, а дії окремих involuntary celibate призводять до трагедії. Під скаргами на відсутність сексу та жінок, що їх ігнорують, незаймані мимоволі ховають бажання отримати владу над жінками. Інцели ненавидять феміністок і емансипаційний рух у цілому, звинувачуючи його у тому, що дівчата отримали забагато прав та свобод.

Бажання жінок інцелів не цікавлять. У центрі їхнього світу – вони самі зі своїми проблемами, зокрема відсутністю сексу. Представники involuntary celibate ненавидять дівчат, при цьому мріють мати із ними сексуальні стосунки; кричать про падіння моралі, але хочуть бачити у ліжку поруч досвідчену та розкріпачену партнерку. Вони ладні зробити все, щоб врешті-решт позбавитися цнотливості. Крім, звісно, поважного ставлення до дівчат та вважання їх чимось більшим, ніж просто сексуальним об’єктом.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь