Спецпроєкти

Кумедна особливість чи серйозна проблема: 5 фактів про розмови уві сні


Говорити уві сні – розповсюджене заняття. Згідно із дослідженням 2010 року, десь 66% населення хоча б раз розмовляли уві сні: хтось обмежувався окремими фразами, інші виголошували цілі промови. З боку це може виглядати смішно, проте іноді розмови протягом ночі свідчать про серйозні проблеми зі здоров’ям. Розповідаємо 5 фактів про нічну комунікативну активність.

  • Насправді про балачки уві сні мало що відомо. На цю тему не дуже багато досліджень. Якщо брати існуючі, то у Міжнародній класифікації розладів сну парасомнії перевелиу розряд звичайних явищ, які трапляються вночі.
  • Зазвичай люди говорять уві сні нісенітниці. Те, що ви бурмочете або викрикуєте вночі, може бути взагалі не пов’язано, наприклад, із проблемами, що спіткали протягом дня. І фрази, промовлені уві сні, зазвичай не мають жодної логіки. Тому вони іноді такі кумедні. І так – чуже ім’я з вуст сплячого/ої партнера/ки взагалі не означає потенційну зраду.
  • Вік, у якому ви почали розмовляти уві сні, має значення. Якщо така особливість ще з дитинства, хвилюватися немає причин. Іноді люди дізнаються, що розмовляють вночі, після початку спільного життя з партнером/партнеркою. Проте, якщо вам близько 50 і ви почали розмовляти уві сні, варто відвідати лікаря – це може бути ознакою хвороби Паркінсона або деменції.
  • Розмови протягом сну нерідко поєднуються з іншими розладами сну. Іноді комунікативна активність вночі буває наслідком серйозних проблем. Наприклад, люди із посттравматичним розладом або депресією часто стогнуть чи кричать уві сні. У таких випадках треба негайно звертатися до спеціалістів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь